Jilet sonrası kızarıklık nasıl geçer elma sirkesi sürün!

Jilet sonrası kızarıklık nasıl geçer? Jilet sonrasında ortaya çıkan kızarıklıkları geçirmenin pratik yollarını sizler için hazırladık!

İstenmeyen tüylerden kurtulamanın bir yolu da jilettir. Kısa zamanlı ve anlık çözüm yöntemi olan jilet kullanımı, ne yazık ki bazı kişilerde kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunlara neden olabiliyor. Elmaelma.com olarak jilet sonrasında ortaya çıkan kızarıklıkların geçirilmesine dair neler yapılabileceğini sizler için araştırdık.  Peki jilet sonrası kızarıklık nasıl geçer? Jilet sonrası kaşıntı nasıl geçer? İşte jilet sonrası ortaya çıkan kızarıklıkları ve kaşıntıları geçirmenin pratik yolları!

6 1

Aleovera hepinizinde bildiği gibi birçok cilt sorununa iyi gelmektedir. İyi geldiği sorunlardan biri de jilet sonrası oluşan kızarıklıklardır. Cildi yatıştırıcı bir özelliğe sahip olan aloe verayı tıraş sonrasında sürebilirsiniz. Tıraş sonrasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus alkol bazlıjeller kullanmaktan kaçınmak olacaktır. Alkol cildinizin yanmasına neden olduğu gibi aynı zamanda kıl dönmesi riskini de arttırmaktadır.

6 2

Aspirin bacakta oluşan kızarıklığın daha kötü bir boyuta ulaşmasını önlemektedir. Yapmanız gerekn tek şey 2 aspirini ılık suya koymak. Uuzn bir süre beklettikten sonra bacaklarınızda ya da jiletle aldığınız herhangi bir bölgenizde oluşan kızarıklığın üzerine sürebilirsiniz. 10 dakika bekletip temizleyin. Bacaklarınızda oluşan kızarıklığa iyi geldiğini fakr edeceksiniz. Yalnız bu yöntem hassas ciltler için uygun bir yöntem değildir. Dikkat etmenizde fayda var.

6 3

Jlet uygulamasından sonra cildinizde küçük kırmızı noktalara rastlıyorsanız çilekle kendinize muhteşem bir solüsyon hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey ihtiyaç duyulan bölgeye çilek püresini sürüp 20 dakika bekletmek olacak. Jilet sonrası kızarıklıkları önlemenin en etkili yöntemlerinden biridir bu yöntem.

6 4