Kaynar su yanık izi nasıl geçer patates sürün!

Kaynar su yanık izi nasıl geçer? Evde uygulayacağınız basit yöntemlerle kaynar su yanığı izinden kısa süre içerisinde kurtulacaksınız!

Kaynar su yanığı hemen hemen bir çok kişinin  başına gelmiş bir kazadır. Özellikle mutfakta başımıza en çok gelen kazalardan biridir. Kaynar su yanıkları ciddi cilt hasarları bırakmaktadır. Bu nedenle uygulanması gereken ilk tedavi çok önemlidir. Yanlış tedavi ciltte hasarlara yol açmakta, izler bırakmaktadır. Cildinizde izler kalmasını istemiyorsanız size önereceğimiz doğal tedavi yöntemlerini mutlaka uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Peki kaynar su yanık izi nasıl geçer? İşte kaynar su yanık tedavisinde kullanılan doğal yöntemler! 

8 1

LAVANTA YAĞI 

Lavanta yağının antiseptik ve ağrı kesici özelliği vardır. Aynı zamanda yara izi riskini en aza indirir. Yanan bölgeye günde 2-3 kere lavanta yağı uygulayabilirsiniz.

8 2

HİNDİSTAN CEVİZİ

E vitamini, laurik asit, miristik asit ve kaprilik asit içeren hindistan cevizi yağı yanık tedavisinde etkilidir.

8 3

PATATES 

Yatıştırıcı özelliğe sahip olan patates, küçük cilt yanıklarını tedavi eder. Rendelenmiş patatesin suyunu sıkarak yanan bölgede 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

8 4