Külotlu çorabınız mantara neden olmasın!

Külotlu çorabı yıkamadan birden fazla giymek mantar için uygun ortamı hazırlayabilir. İşte külotlu çorap giyerken dikkat etmeniz gerekenler.

Bakteri üremesine neden olabilir Külotlu çoraplar, naylon ve spandex karışımı kumaşlardan üretiliyor. Bu kumaşlar ise sıcak ve nemli ortam oluşturarak, bakteri üremesine zemin hazırlayabilir. Bu yüzden külotlu çorap giyerken dikkatli olmak gerekiyor. Pamuklu iç çamaşırı giymeden giyilen tayt ve külotlu çoraplar mantar enfeksiyonlarına yol açabiliyor.
3 1
Sık sık yıkanmalı Doktorlar tıpkı iç çamaşırı gibi çorapların da sık sık yıkanmasını öneriyorlar. Uzmanlar ne yazık ki, birçok kadının sütyen ve kot pantolon gibi külotlu çorapların da birden fazla giyildikten sonra yıkandıklarını belirtiyor.
3 2
Açık havada kurutun Uzmanlar dayanıklı olabilmesi için külotlu çorapların elde yıkanmasını öneriyorlar. Ancak çorabın üzerindeki etikette yıkama talimatına göre, makinede bir yıkama torbasında yıkanabileceğini belirtiyorlar. Çorabın kurutma makinesinde değil açık havada kurutulması gerekiyor.
3 3