Topuklu ayakkabı giymeye alışmak nasıl olur tüm gün rahat etmenin 7 sırrı!

Topuklu ayakkabı nasıl giyilir? Topuklu ayakkabılarla rahat etmenin yolları nelerdir? Topuklu ayakkabı giymekten vazgeçmek yerine tüm gün rahat etmek için...

DENEME BİR İKİ!

Özellikle her kadının dikkat etmesi gereken topuklu ayakkabı kuralında, yeni aldığınız bir topuklu ayakkabıyı evde bir kaç gün giyin! Bunun nedeni ise ne kadar pahalı olursa olsun veya topuklu ayakkabı ne kadar kaliteli olursa olsun ayağınızın normal duruşunu değiştirdiği için evde deneme turları atıp ayağınızı yeni aldığınız ayakkabıya alıştırmanız gerekmektedir. Böylelikle aldığınız ayakkabı ayağınızı vurmaya yatkınsa erkenden önlemini alabilirsiniz.

8 1

BİLİNENİN AKSİNE AYAKKABIYI ÇIKARMAK...

Her ne kadar kulağa tuhaf gelse de ayakkabınızı çıkarmayın! Bunun nedeni gün içerisinde her bulduğunuz fırsatta ayakkabınızı çıkarıp ayağınızı dinlendirmek ayaklarınızın daha çok şişmesine ve ayaklarınızın daha çok acımasına neden olacaktır. Bu yüzden gün içerisinde topuklu ayakkabınızı ne kadar az çıkartırsanız o kadar iyidir.

8 2

VURMALARA KARŞI HEP HAZIRDA OLUN!

Ayakkabı vurmalarına karşı her zaman hazırda olun! Her hangi bir topuklu ayakkabı vakasına karşılık sizi anlık kurtarabilecek en etkili yollardan biride yarabandıdır. Çantanızda her zaman bir yarabandı bulundurun.

8 3

SİZE UYGUN OLAN TOPUK BOYUTUNU BELİRLEYİN!

Unutmamanız gereken bir diğer önemli madde de topuk boyutudur. Gün içerisinde düzenli olarak giyeceğiniz ayakkabılar olabildiğince kalın topuk ve az yükseklikte olmalıdır. Topuk boyunuz ne kadar ince olursa gün içerisinde o kadar canınız yanar ve ayaklarınız rahatsız olur. 

8 4