Buzdolabına koyulmaması gerekeen yiyecekler

Birçok malzemenin nerde saklanması gerektiğini bilmeden bütün malzemeleri dolaba atıyoruz peki buzdolabına asla girmemesi gereken yiyecekler hangileridir? sizler için listeledik.

Buzdolabı marketten ve manavdan aldığımız yiyecekleri saklamak için en iyi yerdir. Fakat doğru bilinen yaşlışlar arasında bir çok malzemeyi ister istemez dolaba atıyoruz. Dolapta asla olmaması gereken yiyecekleri sizler için sıraladık.
10 1
Listenin en başında ekmek var birçok kişi ekmeğin dolapta bozulmayacağını düşünür fakat enekmeğin en hızlı küflenip bozulduğu yer buzdolabıdır.
10 2
Soğanları en iyi serin ve kuru bir yerde, oda sıcaklığında saklarsınız. Soğan dikkat edilmediği taktirde bakterilerin üremesi için çok elverişli bir zemine dönüşür. Soğanlarınızın kabuğunu soymadan nefes alabilecekleri bir yerde koymalısınız.
10 3
Domatesi buzdolabında sakladığımızda zaman içerisinde dokusu bozulmaya başlar ve en sonunda, ilk aldığımız zamanki tadını kaybeder. Yani domateslerinizi de kuru bir yerde oda sıcaklığında saklamalısınız.
10 4