Mutfakta işinizi kolaylaştırmak için yapmanız gerekenler

Mutfakta çok basit ama bizleri biraz uğraştıran konular olabilir nar memizliğinde ya da rende yaparken... Peki mutfak hayatınızı kolaylaştırmak istemez misiniz? o halde sizin için hazırladığımız birkaç pratik bilgilere bakabilirsiniz.

Nar ayıklamak çok zor bir iştir. Özellikle nar suyu sağa sola sıçrarsa bu durum daha da bulaşıcı hale gelir narın lekesinin zor çıkması bizi nardan bi nebze uzaklatırır. Nar temizlemenin püf noktası ise narı ortadan ikiye ayırarak iki tarafa da kaşıkla vurmanız yeterli olacaktır.
6 1
Rende yapmak hep çok zordur. Özellikle tereyağ rendelerken elinde erimeden çabucak rendelemeniz gerekir. Tereyağı rendelemenin püf noktası ilk olarak buzluğa atıp donduktan sonra rendelemeniz daha kolay olacaktır.
6 2
Izgara keyfinize keyif katmak, etinizin daha lezzetli olmasını istiyorsanız ızgaranıza limon sürün lezzetinize lezzet katın.
6 3
Streç folyo kullanımında genellikle hep bir karmaşa olur. Streç folyonun püf noktası ise buzdolabınızda saklarsanız kullanımı sizin için daha rahat olabilir.
6 4