Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için besinler baklagilleri ihmal etmeyin!

Günlük hayatın koşturmasına uyum sağlamak için bağışıklık sistemini güçlü tutmanız gerekiyor. Bunun için 8 kategorideki besinlere ihtiyacınız var!

MEYVE VE SEBZEYİ BOLCA VE MEVSİMİNDE TÜKETİN!

Meyve ve sebze açısından şanslı bir ülkeyiz. Ancak meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketmek büyük önem taşıyor. Pazardan ya da marketten aldığınız ürünleri çok iyi yıkamak, organik olmayan gıdaları kabuksuz tüketmek gerekiyor.

Sirkeli suda bekletmek özellikle yeşillikler için önem taşıyor. Bu işlem böceklerden, larvalardan kurtulmanızı sağlıyor. Eğer dışarıda meyve ya da salata yiyorsanız; iyi yıkanmış, çok beklememiş olanları tüketmeye dikkat etmelisiniz.

8 1

PROBİYOTİKLER DOSTUNUZDUR

Kefir bağışıklık sisteminize pozitif fayda sağlar. Bunun yanı sıra kendi probiyotikli yoğurdunuzu da yapmak isteyebilirsiniz. Hamileler ve emzirenler için de uygun ve sağlıklı olan bu ürünler hem dinç, hem de sağlıklı kalmanızı sağlayacaktır.

8 2

BAHARATLAR BİRER MUCİZE!

Tarçın, zencefil, zerdeçal gibi baharatları küçük miktarlarda beslenmenize katın. Tarçının hası olarak bilinen ‘Seylon Tarçını’nı içtiğiniz suya katarak tüketebilirsiniz.

8 3

BALIK TÜKETMEYİ UNUTMAYIN!

Bol bol balık tüketin. Yanında mutlaka salata bulundurun.

8 4