Matcha çayı nedir? Matcha çayı nasıl içilir? Matcha çayının faydaları nelerdir?

Bugün sizler için antioksidan zengini olan 'Matcha çayı'nın faydalarını derledik. Matcha çayı yeşil çaylar arasında en sağlıklı ve kaliteli çaylardan bir tanesi

Yeşil çaylar arasındaki sıralamada bütün yeşil çayları sollayan 'Matcha çayı' diğer yeşil çaylara oranla daha sağlıklı ve içeriği antioksidan açısındam oldukça zengindir. Matcha çayı ince bir toz haline getirilip çayın buharda pişmesiyle olmaktadır. Sağlık alanında baktığımızda ise en önemli bitkilerden bir tanesi olmaktadır.

9 1

KONSANTRASYON ARTTIRIYOR!

Matcha çayı, dopamin ve serotonin üretimine fayda sağlayarak hafızada oluşan belirsizliği en aza indirgeyerek konsantrasyonu arttırmaktadır.

9 2

GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDAN

Matcha çayı güzel ve sağlıklı bir cilt görünümü hayal edenler için hayal olmaktan çıkartıyor! İçerdiği güçlü antioksidan sayesinde güzel bir cilt görünümü elde ediyor. İçerdiği antioksidan sayesinde UV radyasyonunun etkilerine karşı savunmaktadır. 

9 3

KANSERE KARŞI!

İçerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde diğer yeşil çayları sollamaktadır. İçerisinde bulundurduğu kateşinler sayesinde kansere karşı savunma mekanizması oluşturmaktadır. 

9 4