Ihlamurun faydaları birçok derde deva oluyor!

Ihlamurun faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Şifalı bitkiler listesinin başlarında yer alan ıhlamurun bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık!

Özellikle grip ya da nezle olduğumuzda en çok tükettiğimiz bitkilerden biri ıhlamurdur. Bu nedenle ıhlamur kış aylarında en çok tercih edilen çayların başında gelmektedir. Kış hastalıklarının bir numaralı düşmanı vücudun koruyucusu ıhlamurun faydaları saymakla bitmiyor. Yalnızca soğuk algınlıklarına iyi gelmekle kalmıyor aynı zaman da mikroplarında terleme yoluyla vücuttan atılmasını sağlıyor. Elmaelma.com olarak ıhlamurun daha birçok bilinmeyen faydasını sizler için hazırladık. Gelin ıhlamurun faydalarına beraber bakalım! 

5 1

Ihlamur metabolizmayı hızlandıran içeceklerden biridir. Bu şekilde vücudun daha sağlıklı bi şekilde işlevlerini yerine getirmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkisi de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gribal enfeksiyonlara karşı oldukça koruyucu ve tedavi edici bir özelliği de bulunmaktadır. 

5 2

Özellikle kış aylarında yaygın olarak varlık gösteren soğuk algınlıklarına oldukça iyi geldiği bilinmektedir. Ihlamur vücut direncinin artmasını sağlayarak grip ve nezle gibi hastalıklara karşı da kalkan görevi görmektedir.

5 3

Ihlamur aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandıran bir içecektir. Özellikle ıhlamuru kış aylarında düzenli olarak tüketen insanlar kış aylarında çok fazla üşümezler. Ihlamur aynı zamanda nefes açan bir bitki çayıdır. Aynı zamana bronşların da yumuşamasını sağlamaktadır. 


5 4