Kara cevizin faydaları mucize yaratıyor!

Kara cevizin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi geliyor? Nerede satılır? Kara cevizin sağlığımıza olan mucize etkilerine şaşıp kalacaksınız!

 Gerçek adı "Juglans nigra" olan, Türkiye'de kara ceviz olarak isimlendirilen bu besinin insan sağlığına olan faydalarına inanamayacaksınız. Kansere karşı kalkan görevi üstlenmesinden tutun da vücuttaki tüm parazitleri yok etmesine kadar birçok konuya derman olan kara ceviz adeta mucize etkisi yaratıyor. Peki kara cevizin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Nerede satılır? İşte kara ceviz hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik! 

5 1

Kara ceviz Amerika kıtasında yetişmektedir. Normal cevize göre daha sert ve kaliteli olan bu ceviz aynı zamanda yağ asitleri ve protein bakımından da diğerine göre daha zengindir. Kara ceviz başta Amerika olmak üzere tüm Avrupa'da şekerli yiyeceklerde, dondurmalarda ve yemeklerde kullanılmaktadır. 

5 2

Kara cevizin insan vücuduna oldukça faydası bulunmaktadır. Örneğin candia mantar enfeksiyonu sağlığı oldukça olumsuz etkilemektedir. Ama kara ceviz bu hastalığın tedavisinde kullanılan en doğal ilaçtır. İçerisinde bol miktarda antioksidan madde bulundurmktadır ve bu maddeler sayesinde de tüm mantarlı hücrelerin yok edilemesini sağlamaktadır.  Bu zararlı hücreler idrar yoluyla dışarı atılmaktadır. 

5 3

Kara ceviz cilt sağlığı açısındanda oldukça önem taşımaktadır. Cilt bakımı için kabukları öğütülerek maske yapılabilir.  Kara ceviz, kırışıklığı ve yaşlanmayı da önlemektedir. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu mucize cildinizin ışıldamasına yardımcı olacaktır.

5 4