Kuşkonmaz bitkisinin faydaları nelerdir düşük riskini ortadan kaldırıyor!

Kuşkonmazın faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Anne adaylarının düşük riskini ortadan kaldıran kuşkonmaz bitkisinin birden fazla faydası var!

Geçmişten günümüze kuşkonmaz bilinen en eski bitkilerden biridir. Eskiden Batı Asya, Avrupa ülkelerinin bazıları ve Kuzey Afrika’da bazı bölgelerde bulunurdu. Dünyanın bir çok yerinde rastlayacağınız bu bitki etli, yaprakları olmayan, otsu bir bitkidir.

7 1

İçerisinde bulunan K vitamini ve bol miktarda bulunan folik asitle sağlığa bir çok faydası bulunmaktadır. İşte kuşkonmaz hakkında merak ettiklerinizi elmaelma.com okurlarımız için bir araya getirdiğimiz o maddeler... 

7 2

DÜŞÜK RİSKİNİ ÖNLÜYOR

Folat tekrar buradaki en önemli etkenlerden biridir. Sağlıklı folat alımı olmadan, bir fetüsün sinir sistemi hücreleri düzgün bölünemez. Bu nedenle folat alımı spina bifida gibi doğum kusurlarına azaltmaya yardımcı olur ve bir yenidoğanın düşük doğum ağırlığı şansını azaltır. 

7 3

KALP DOSTU!

Kuşkonmaz sağlıklı bir kardiyovasküler sistem için gerekli olan folik asit içerir. Günde üç kez ham bal ile az miktarda kuşkonmaz suyunu karıştırıp içmek, zayıf kalbi güçlendirir. 

7 4