Mandalinanın mucize faydaları hayat kurtarıyor!

Sonbahar ve kış mevsimlerinin vazgeçilmez meyvesi mandalina C vitamini özelliği dışında sağladığı faydalar hayat kurtarıyor!

Soğuk havalarda sık sık kapıyı çalan gribe karşı içerdiği C vitamini ile soğuk algınlığı dışında bir çok faydası bulunuyor. Turunçgillerin önemli bir ailesi olan mandalina tansiyondan tutun tümör oluşumunu engellemede etkili olmasına kadar sağladığı faydalar ile resmen hayat kurtarıyor! Acıbadem Taksim Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilan Eker, mandalinanın az bilinen 7 önemli faydasını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu. Özellikle mevsiminde yerinde ve sık sık tüketilmesi gereken meyvelerin başında geliyor! İşte mandalinanın az bilinen 7 faydası Elmaelma.com'da!

10 1

Sonbaharın kendine has aromasıyla öne çıkan meyvelerinden mandalina tezgahlarda yerini almaya başladı. Turunçgillerin önemli bir üyesi olan bu lezzetli meyvenin soğuk algınlığı riskini azalttığını hemen hepimiz biliyoruz. Ancak mandalinanın toplumda az bilinmekle birlikte birçok faydası daha var. 

10 2

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmede Birebir!

Stres ve kötü beslenme gibi etmenler kişinin bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve birçok hastalığa kolayca yakalanmasına zemin hazırlayabiliyor. Mandalina anti-inflamatuar A ve C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor, hastalık riskini düşürüyor.

10 3

Tümörün Büyümesini Engellemede Yardımcı!

Mandalina hücresel hasar sürecini baskılayarak birçok kanser türünden korunmaya katkı sağlıyor. Mandalinanın içerdiği fito-kimyasallar vücutta anti-kanserojen rol oynuyor. Anti-kanserojen bileşikler normal hücrelerin kanserleşmesini ve tümörlerin büyümesini engellemeye yardımcı oluyor.

10 4