Siyah fasulyenin faydaları damar tıkanıklığını önlüyor!

Siyah fasulyenin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Siyah fasülyenin sağlığa olan faydalarına inanamayacaksınız!

Ülkemizde genellikle beyaz fasülye, yeşil taze fasülye tüketilmektedir. Sıklıkla tüketilen beyaz ve yeşil fasülyenin siyahınında olduğunu biliyor muydunuz? İçeriğindeki protein, çeşitli vitaminler ve mineraller sayesinde insan sağlığına oldukça yarar sağlayan bu besinin bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık. Peki siyah fasülyenin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi geliyor? İşte siyah fasülye ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler! 

6 1

Siyah fasülye yüksek kolestrolü düşürmesiyle bilinmektedir. Aynı zamanda kalp kirizi ve felç risklerini de önlemektedir. Damar duvarlarını kuvvetlendirmeye yarar sağlamaktadır. İçeriğinde bol miktarda B3 vitamini bulunmaktadır. Aynı zamanda damar tıkanıklığını da önlemektedir.

6 2

Siyah fasülye aynı zamanda sinir hücrelerini de yatıştırmaktadır. Depresyon ve stres gibi ruhsal hastalıklara karşı direncinin arttırıyor.

6 3

Siyah fasülye aynı zamanda tokluk hissi yaratmaktadir. İçerisinde bol miktarda lif bulunmaktadır. Böylece kişinin kilo vermesine de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kişiye enerji vererek vücudun gün içerisindeki direncini arttırmaktadır. 

6 4