Propolis nedir faydaları nelerdir AIDS'e karşı etkisi ortaya kondu!

Propolis nedir faydaları nelerdir? Araştırmalar propolisin inanılmaz bir faydasını ortaya çıkardı. Propolisin AIDS'e karşı etkisi ortaya kondu!

Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir? Propolis bal arılarının ürettiği mucizevi bir üründür. Kış aylarının gelmesiyle birlikte, havalarında soğumasıyla ihtiyaç duyacağımız bir ürün haline geliyor. Propolisin sağlığa olan faydaları saymakla bitmiyor. Araştırmalar grip ve nezle üzerinde etkili olan propolisin inanılmaz bir faydasını ortaya çıkardı. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden bir grup akademisyenin yaptığı araştırmanın ilk sonucuna göre propolisin AIDS tedavisinde ümit verici sonuçlara ulaştığı bildirildi. İşte propolis hakkında tüm merak edilenler! 

9 1

VİRÜS VE BAKTERİLERİ YOK EDİYOR 

Arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü  antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür. Propolis kovanda hangi görevi görüyorsa doğru işlendiği taktirde insan vücudunda da aynı etkileri göstermektedir. Virüs ve bakterileri yok ederek vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. 

9 2

SAĞLIKLI BİR VÜCUT İÇİN BİREBİR 

Propolis insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu, demir, kalsiyum, magnezyum, çinko gibi maddeler yönünden çok zengindir. Bu nedenle insan sağlığı açısından çok büyük önem taşımaktadır. 

9 3

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEKTEDİR 

Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kış aylarında sıklıkla karşılaştığımız grip ve nezleyle de savaşmaktatır. Bunun yanı sıra hastalık sürecinde tüketilen propolis, iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır. 

9 4