Ağlamanın faydaları neler kişinin özgüvenini arttırıyor!

Toplum olarak ağlamanın insanı güçsüzleştirdiğini ve küçük düşürücü olduğuna inanıyoruz ancak bilinenin aksine kişinin özgüvenini arttırıyor!

Çoğu zaman ağlamanın insanı güçsüzleştirdiğine inanıyoruz. Başımızdan üzücü veya gerginlik yaratan bir olay geçtiğinde ağlamaya başladığımızda çevremizdeki bir çok kişi tarafından susturulmaya çalışıyoruz. ''Şştt gel şuraya gidelim ağladığını kimse görmesin'' ya da ''Tamam artık ağlama güçsüzler ağlarmış sen çok güçlü birisin''li söylemleri sıklıkla duyuyoruz. 

6 1

Ancak elmaelma.com okurlarına biz diyoruz ki ''Ağlayabildiğiniz kadar ağlayın! Artık kendinizi tutmanıza hiç gerek yok! Sevinçten ağlayın korktuğunuzda, kötü hissettiğinizde başınızdan geçen her olaydan sonra ağlayın'' çünkü ağlamak bilinenin aksine güçsüzleştirmez sağlığa ve daha bir çok şeye iyi geliyor! İşte ağlamanın binbir türlü faydaları...

6 2

-Göz yaşlarında lizozim denilen hormon bulunuyor. Bu hormon karşısına geçen bütün bakterileri öldürerek göz sağlığını olumlu yönde destekliyor.

-Gözünüzün içerisine kaçan iritanların sağlıklı bir şekilde atılmasına yardımcı oluyor. Eğerki gözünüze bir şey kaçtıysa bunun çözüm yolu ağlamak olabilir. 

6 3

-Ağlamak bilinenin aksine kişiyi güçsüz değil özgüvenli olmasını sağlıyor. Gözünüzden akan yaş etrafınızdakilerin size olan ilgisini arttırır ve bu da özgüveni arttırır. Ancak bu durumu fırsat bilip çıkar menfaat çıkar ilişkisinde kullanmayın!

6 4