Selfie çekmek hastalık mıdır tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık çıktı!

Selfie çekmek hastalık mıdır? Günün her anında 'bir de şurdan çekeyim yaa' düşüncesi aklınızdan çıkmıyorsa dikkat!

Çok değil bundan yaklaşık 6-7 yıl önce selfie çekmek denildiğinde insanlar suratımıza bön bön bakarak ''Bu insanlar deli mi yaa, bir insan neden kendi kendini çekmek istesin ki'' cümlesini kurardı. Ancak bu cümleyi günümüzde kuduğumuzda, artık neredeyse selfie çekmeyene veya karşı olana tuhaf bir ifadeyle bakar olduk. 

10 1

Günümüzde gittiğimiz mekanlarda, arkadaş ortamlarında hatta müzelerde selfi çekmek için can atıyoruz. Hayatımızda artık bu denli iç içe olan selfie çekme modası, kısa süre önce yapılan bir araştırmaya göre, psikolojik ve tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık olarak belirlendi. 

10 2

Peki bu rahatsızlık ne denli selfie çekenleri kapsıyor dersiniz? İşte elmaelma.com okurları için son zamanlarda hayatımızda yer edinmiş olan selfie hastalık mıdır? sorusunun cevabını merak edenler için haberin detayları...

10 3

2014 yılında bir parodi haberin içinde yer alan selfie hastalığı olarak geçen “Selfitis” sözcüğünü Nottingham Trent Üniversitesi ile Hindistan'daki Thiagarajar Enstitüsü araştırmaya başladı. 

10 4