Soğuk algınlığına iyi gelen doğal yöntemler kısa sürede iyileşeceksiniz!

Soğuk algınlığına iyi gelen doğal yöntemler nelerdir? İşte soğuk algınlıklarına iyi gelebilecek 4 doğal yöntem!

Havaların soğumasının iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladığı şu son günlerde soğuk algınlıkları da kapımızı çalmış durumda. Mevsimsel geçişlerde bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla ortaya çıkan soğuk algınlığının belirli bir tedavisi bulunmuyor. Evde uygulayacağınız tedaviler en az hastalığın kendisi kadar yaygın durumda. Eski zamanlardan itibaren kullanılan bazı doğal yöntemlerin soğuk algınlığını yok ettiği kanıtlanmıştır. Peki soğuk algınlığına iyi gelen doğal yöntemler neler? İşte soğuk algınlıklarına iyi gelebilecek 4 doğal yöntem! 

5 1

BAL

Soğuk algınlığına neden olan bakteri ve virüslerin ölmesini sağlayan en etkili besinlerden biri baldır. Bal soğuk algınlığının süresini kısaltmaktadır. Boğaz tahrişini onarır ve yatıştırır. Sizi sağlığınıza kavuşturacak, en iyi ve en pratik karışım ise şöyle: Bir çay kaşığı bala limon suyunu damlatarak tüketin. Bu karışımı kısa aralıklarla tüketmek, soğuk algınlığınızın hızla ortadan kalkmasına yardımcı olur.

5 2

TARÇIN

Soğuk algınlıklarının ortadan kalkmasını sağlayan etkili besinlerden bir tanesi de tarçındır. Tarçın aynı zamanda boğaz ağrısına ve kuruluğunada iyi gelen bir besindir. Bir bardak kaynar suya attığınız bir yemek kaşığı toz tarçın ve iki karanfili 15 dakika kadar demlenmeye bırakın. Daha etkili bir soğuk algınlığı yok edicisi olmasını istiyorsanız içine bal katmayı unutmayın. Hazırladığınız çaydan gün içinde en fazla üç kez içebilirsiniz. Kısa süre içerisinde soğuk algınlığından kurtulacaksınız. 

5 3

TAVUK SUYU ÇORBA 

Soğuk algınlıklarının geçmesini sağlayan besinlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz tavuk suyu çorbasıdır. Annelerimizin iyileşmemiz için yaptığı tavuk suyu çorbası, kısa süre içerisinde soğuk algınlığını yok etmeye yaramaktadır. Tam bir vitamin bombası olan tavuk suyu çorbası içerisindeki minerallerle, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. İyi bir antioksidan özelliği taşıyan bu çorbayı mutlaka denemelisiniz. 

5 4