Cinsellikte yapılan hatalar nelerdir herkes aynı hatayı yapıyor!

Cinsellikte sıklıkla yapılan hatalar nelerdir? Bir ilişkiye yön veren temel konulardan biri de cinselliktir. Ancak Görmezden geldiğimiz bazı hatalara dikkat!

Cinsellik ilişkileri yön veren önemli bir noktadır. İstediğiniz veya istemediğiniz her şeyi partnerinizle paylaşarak ilişkinize yön vererek ilerleyen zamanlarda sorularla karşılaşmanızı önleyebilirsiniz. Ancak durum çoğunlukla bu durumun aksi yönünde ilerleyerek hemen hemen herkes aynı hataya düşebiliyor! İşte görmezden geldiğiniz ve ilişkinizi olumsuz yönde etkileyen o hatalar....
5 1

CİNSELLİĞE BAKIŞ AÇINIZA DİKKAT!

Birçok kadın isteklerinin yerine getirilmesi için cinselliği bir silah gibi kullanır. İstekleri yerine getirilmediğinde, cinsellikten uzak durarak cezalandırır. Cinsellik yakınlığın doruğudur. Bu şekilde davranış erkeğin kadından soğumasına neden olur. Hatta her cinselliğin sonunda bir istek geleceğini düşünerek, erkek giderek cinsellikten uzaklaşır. İsteklerinizi cinsellik yoluyla ifade etmeyin.

5 2

'İLK ÖNCE KİM BAŞLATACAK' DÜŞÜNCESİNİ SİLİN!

Birçok kadın çeşitli kaygılarla cinselliği hep erkeğin başlatması gerektiğine inanır. Kendisinin cinselliği başlatmasının ayıp olduğunu düşünür. Karşı tarafın aşırı istekli bir kadın olarak algılanacağı ile ilgili kaygı yaşar. Kendinin basit ve ahlaksız olarak değerlendirileceğini düşünür. Oysaki kadının başlattığı cinsellikte, erkeklerin kendilerine olan güvenleri daha da artar.

5 3

CİNSEL SORUNLARINIZI KABULLENİN!

Cinsellik çiftin en yakın hissettiği anlardır. Birçok kadın ne yazık ki bunu bir görev olarak algılar. Kendisiyle ilgili sorunlara odaklanamaz. Çözüm için soruna odaklanmak gerekir.

5 4