Orgazm olamayan kadınlar ne yapmalı?

Orgazm olamayan kadınlar ne yapmalı? Öneriler nelerdir? Orgazm cinsellikte kadın ve erkek için yeri oldukça önemlidir. Ancak zaman zaman sıkıntılar olabiliyor!

Cinsellikte oldukça büyük bir yeri olan 'orgazm' kadın ve erkek içi önemli bir etkendir. İyi bir cinselliğin temeli orgazm olmadan geçmektedir. Ancak zaman zaman orgazm olma konusunda sıkıntılar olabilmektedir. Bu tarz durumlarda çiftleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Peki orgazm olamayan kadınlar ne yapmalı? İşte merak ettikleriniz...

6 1

DOĞRU NEFES KONTROLÜNÜ SAĞLAMANIZ GEREKİYOR!

Orgazm için yardımcı olacak nefes kontrolü nefsin kontrolünü sağlar. Özellikle partnerlerinden önce boşalamayan veya orgazm olamayan kadınlar aşağıdaki önerileri uygulamalıdır: Kadın ilişki sırasında sırt üstü yatarak bacaklarını partnerinin omuzlarına ya da omuz hizasına kaldırmalı ve ellerini karınlarına koyarak derin derin nefes almalıdır. Nefes kontrolü orgazmı kolaylaştıran en etkili yöntemdir.

6 2

CİNSELLİKTE AKTİF OLMANIZ GEREKİYOR!

Kadınlar orgazm yaşamak istiyorlarsa sevişirken biraz aktif olmalıdırlar. Bunu da en iyi kadın kalçasını öne iterek yani hareket ettirerek yapabilir. Bu da onun kontrolü elinde tutması ve kasılmasını ayarlayabilmesi anlamına gelmektedir.

6 3

PELVİK KASLARINIZI ÇALIŞTIRIRSANIZ...

Vajinada bulunan aşk kasları adını verilen pelvik taban kasları orgazma ulaşmanın garantisidir. Aşk kasları cinsel birleşme dışında da aktif olarak kullanmak gerekir. Tuvalete gidildiğinde, iş yerinde ya da otururken pelvik taban kasları aynı idrar yaparmış gibi gevşetilmeli ve ardından idrar tutarmış gibi kasılmalıdır.

6 4