Seks hayatını etkileyen 8 şaşırtıcı şey!

Bilim adamları seks hayatınızı etkileyen şaşırtıcı faktörleri araştırdı. İşte seksle alakası olmayan ama seks hayatınızı etkileyen şeyler...


Çarşafların arasındayken seks yalnızca bedensel hareketlerden ibarettir. Seksten ve ön sevişmeden önce ne yaptığınızı hiç düşündünüz mü?

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre cinsellikten bağımsız yaptığımız hareketler seks hayatımızı olumlu ya da olumsuz yönde etkiliyor. Yani ufacık bir davranış o gece orgazm olup olmayacağınızı etkiliyor!

İşte seksle alakası olmayan ama seks hayatımızı etkilemeyi başaran şeyler!
9 1

Sevgilinizle televizyonun karşısına geçip açtığınız filme dikkat edin!

Yapılan araştırmara göre Titanic gibi romantik filmler erkeklerin libidosunu düşürüyor. Bu sonuçlara göre kadınlar romantik filmlerden etkilenip tahrik olurken, erkekler erotik film gibi daha yoğun uyarıcılara ihtiyaç duyuyor.
9 2

Yapılan bir araştırmaya göre uzun soluklu ilişkiler yaşayan erkekler, birlikte oldukları kadınları dış görünüşlerine, başka erkekler tarafından ne kadar çekici bulunduklarına ve ne kadar çok erkek arkadaşları olduğuna göre değerlendiriyor.

Bu değerlendirmelere göre erkekler diğer erkeklerin yarattığı tehditten etkileniyor ve kadınlar için mücadele ederken, etrafında erkek çalışma arkadaşı ve dostları bulunan kadınlar partnerleriyle daha sık aralıklarla seks yapıyor.
9 3

Doğum kontrol hapları hamileliğinizden daha fazlasını kontrol ediyor!

Hormonal doğum kontrol hapları kimden etkileneceğinize bile karar vermeniz üzerinde oldukça etkili.

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre doğum kontrol hapları kullanıp daha sonra bırakan kadınların cinsel tatminlerinin azaldığını belirtiyor.

Diğer yandan, hormonal doğum kontrol yöntemi uyguladığı sırada gelecekteki eşleriyle tanışan kadınların ,ilerleyen zamanlarda eşlerini çekici bulmadığı ve evliliklerinden hoşnut olmadığı ortaya çıktı.
9 4