Seksten beklenen nedir fantezilerinizi söyleyin kim olduğunuzu söyleyelim

Fantezi nedir? Fantezi seksin olmazsa olmazı mıdır? Kadınlar fantezilerini açıklamaktan utanırken erkekler daha rahat. İşte uzmandan yanıtlar...

Fantezinin insanların idealleri, beğenilerini, ilgilerini içerdiğine dikkati çeken Psikolog Narek Karasu, "Hayal gücünü kullanarak gerçek olmayan bir şekilde (sanal) olarak bu beklentilerini yaşama şeklinde de açıklayabiliriz. Fantezi kelimesinden Türk halkının ilk aklına gelen cinsel fantezilerdir. Aslında birçok şey için insan fantezi kurabilir; iyi bir iş, iyi bir araba, iyi bir kariyer ama halkın algılaması genelde cinsellikle ilgili olan fantezilerdir" diye konuştu. 

7 1

"KADINLAR FANTEZİLERİNİ GİZLİYOR"

Seksi rahat yaşayamayan bir toplum olduğumuzu söyleyen Narek Karasu, “Seksi hala tabu olarak yaşayan çoğu kadınlarımız cinsel içerikli hayallerini sevgilisinden ya da eşinden uzak tutuyor. Beklentileri karşılanmayınca da mutsuz oluyor” şeklinde konuştu.7 2

ERKEKLER FANTEZİLERİNİ DAHA RAHAT SÖYLÜYOR! 

Karasu şöyle devam ediyor; “Erkekler fantezilerini kadınlara oranla daha rahat ifade etmekle birlikte yaşamaktadırlar da. Bu kişisel yaratıcılıkları, kişilik yapısı ve yaşantılar gibi farklı süreçlerle ilgili olabilir.

7 3

FANTEZİLERİNİZİ AÇIKLAYIN

Fantezileri açıklamanın, yaşamanın, cinsel tatmin açısından da faydalı olabileceğini söyleyen Psikolog Narek Karasu şöyle devam etti: “Ayrıca fanteziler kişilerin beklentileri ve istekleri konusunda fikir verir. Fantezilerimiz bize komik gelebilir. Çünkü fantezilerin kabul edilmeyeceği düşünülmektedir ve böyle düşünüldüğü için o bir fantezi olarak kalmış olabilir.”

7 4