Bayram tatilinde nereye gidilir 2018'in en popüler merkezleri

Bayram tatilinde nereye gidilir? Bayram tatilinde gidilebilecek sakin yerler nereler? İşte 2018'in en popüler merkezleri...

Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com, huzur dolu bir bayram tatili için yeni deneyimlerin yanı sıra yaz aylarının son günlerinde denizin ve güneşin tadının doyasıya çıkarılabildiği, henüz keşfedilmemiş, huzurlu ve sakin rotaları keşfe çıkıyor. 

DİLEKYARIMADASI MİLLİ PARKI KUŞADASI

Toplam 27.598 hektar bir alana sahip olan, Söke ve Didim ilçe sınırlarında içerisinde yer alan Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın içinde bulunan botanik parkurunda trekking yapabilir, Panionion seyir terasında manzaranın tadına varabilir, Zeus Mağarası’nı gezebilir, kuş gözlem kulesi ziyaret edebilirsiniz.Ayrıca,Parkın içinde yer alan Menderes Yaylası Dil Lagünü ve Gümüş Koyu ile yeşille mavinin muhteşem uyumu içinde doğanın tüm güzelliklerinin keyfine varabilirsiniz. Yaz kalabalığından sıyrılmış, doğayla tamamen iç içe olabileceğiniz Milli Park’ı farklı tatil arayışları içerisinde olanların mutlaka görmesi gereken yerler arasında.

6 1

BOZBURUN MARMARİS

Berrak denizi ile dikkat çeken Bozburun, Marmaris’in çok bilinmeyen beldeleri arasında bulunuyor. Bozburun’da çok büyük tesisler aramayın; butik otelleri, sıcak pansiyonları ve çok keyifli sahil balıkçıları ile, yavaşlayan hayatın keyfini çıkarabileceğiniz, sakin bir tatil arayışındaysanız çok keyif alacaksınız. Dağlarla çevrili Bozburun’un etrafındaki çevre koyları, teknelerin uğrak noktaları arasında. Bozburun’da deniz ve güneşin yanısıra; Larymna antik kentini gezebilirsiniz

6 2

FARALYA FETHİYE

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Faralya Köyü, kalabalıklardan sıkılan, sakin bir tatil geçirmek isteyenler için eşsiz bir rota. Akdeniz’in eşsiz Kelebekler Vadisi’ne tepeden bakan, tepe üzerine kurulmuş bir yerleşim yeri olan Faralya, Fethiye bölgesinin en bakir alanlarından birisi olma özelliğini koruyor. Butik otele çevrilen köy evleri, bozulmayan doğası, şelalesi ve çevre koyları mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalarından. Hem yemyeşil ormanlardan gelen bol oksijen hem de muhteşem manzarasıyla zamanı durduran Faralya, doğa ile iç içe tatil geçirmek isteyenler için çok keyifli bir seçenek olacaktır.

6 3

GELİDONYA FENERİ ANTALYA

Türkiye’nin en güzel manzaralı yürüyüş rotalarına sahip olan Gelidonya Feneri, Antalya’nın Adrasan ve Karaöz Beldelerinin ortasında yer alıyor. Türkiye’nin en yüksek konumundaki feneri, manzarasıyla Akdeniz’in güzelliklerini kuş bakışı seyretmenize olanak tanıyor. Fenere çıkabilmek için doğa sporları sevenlerin kullanabileceği iki hiking rotası var. Biri zorlu diğeri daha kolay olan bu parkurlar, Likya yolu yürüyüşçülerinin de uğrak noktası. Bayramı doğanın huzurlu ortamında karşılamak isteyenler için yakın beldelerde birçok konaklama seçeneği de mevcut. Akdeniz’in mavi denizinden yararlanırken spor ve doğa ile iç içe olmak isteyenler, Gelidonya Feneri’nde tatillerine macera katabilir.

6 4