Çocuklu aileler için 10 tatil önerisi

Çocuklu aileler için 10 tatil önerisini sizler için derledik. Çocuklarla tatilde canınızı sıkacak, işleri zorlaştıracak detayları erkenden öğrenin!

Çocuk sahibi olmadan önce tatile çıkmak sizin için bir sırt çantası hazırlamaktan ibaretti. Ancak o günler geride kaldı. Çocuklu aile tatili demek büyük bir organizasyon demek. Özellikle de uzun bir yolculuk yapılacaksa yada yurtdışına çıkılıyorsa. Biz de sizin için çocuklarınızla çıktığınız unutulmaz bir aile tatili yaşamanız için işleri kolaylaştıracak bir kaç tüyoyu derledik. Özellikle yurtdışı tatili yapmayı planlayanlar için işte kolay bir aile tatilinin ipuçları...

11 1

1- BELGELERİNİZİN KOPYALARINI MUTLAKA DİJİTAL ORTAMA AKTARIN

Yurtdışı tatili demek bir dizi bürokratik belge demek. Yolda başınıza ne geleceğini bilemezsiniz. O yüzden seyahat bilgilerinizi, pasaportlarınızı ve seyahat sigortası bilgilerinizi taratın ve kendinize e-posta ile gönderin. En kötüsü olursa, elçiliğe ve seyahat şirketlerine kopyaları göstererek işleri kolaylaştırabilirsiniz.

11 2

2- DOĞRU ŞEKİLDE HAZIRLANAN VALİZLER HAYAT KURTARIR

Eğer uçakla bir yolculuk yapacaksanız ve çocuklarınız yanınızdaysa ne kadar az valiz o kadar iyi demektir! Eğer birbiri ardına valizlerinizi aramak istemiyorsanız basit hilelere başvurun ve valiz sayınızı azaltın. Örneğin tüm kıyafetleri vakumlu poşetlere koyarak daha az yer kaplamalarını sağlayabilirsiniz. Ancak uçuş bagaj ağırlık limitlerine dikkat edin. 

11 3

3. ARKA KOLTUĞU ÇARŞAFLA KAPLAYIN

Yurtiçi ya da yurtdışı, eğer seyahatinizi arabanızla yapacaksanız. Çocukların oturduğu arka koltuğu bir çarşafla kaplamanızı önereriz. Başlarda dert olmasa da yolculuk uzadıkça koltuklara dökülen kırıntılar çocukları rahatsız etmeye başlayacaktır. Koltukları temizlemekle uğraşmak yerine çarşafı çıkarıp silkeleyin yeter. 

11 4