Salda Gölü nereye bağlı? Mavi ve yeşilin rengini tatil rotasına dahil edin!

Yeşil ve mavinin rengi olarak bilinen Salda Gölü'ne gitmek isteyenler için kalacak yerden tutun yol lokasyonuna kadar her şeyi derledik!

Her ne kadar yaz mevsiminin ortasına gelmiş olsak da tatil rotalarını oluşturmak için henüz çok geç değil! Son dönemlerin tatil için uğrak yerleri arasına giren Salda Gölü beyaz kumu, mavinin ve yeşilin muazzam rengi ile sizi büyüleyecek olan bu yer Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlıdır merkeze tam olarak 4 km uzaklıkta bir mesafesi bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin yeni gözdesi olan Salda gölü aynı zamanda Türkiye'nin 3. en derin gölü olarak karşımıza çıkıyor! Salda Gölüne gitmek isteyenler için kalacak yer, Salda Gölü'ne nasıl gidilir, nerde? Gibi tatilcilerin en çok merak ettiği soruları elmaelma.com olarak bir araya getirdik! İşte Salda Gölü hakkında merak ettiğiniz her şey!

8 1

Burdur'a bağlı Yeşilova ilçesine 4 km uzaklıkta beyaz kumsalı, mavi ve yeşilin tonunun büyüleyici manzarası ile kendine hayran bırakan bu göl İstanbul'dan Salda Gölü'ne gitmek isteyenler için 7 saat 40 dakika sürmektedir. 632 kilometre yol mesafesi olan Salda Gölü aynı zamanda Türkiye'nin en derin 3. gölü olarak karşımıza çıkıyor. 

8 2

Salda Gölü'ne gitmek isteyenler için bireysel ve tur seçenekleri ile 2 farklı yol ile gidebilirsiniz. Salda Gölü'ne otobüsle gitmek isteyenler için 90 TL bilet ile Burdur'a gidebilir oradan Salda Gölü'ne 20 TL ile minibüse binerek ulaşabilirsiniz.

8 3

Beyaz kumsalı olan Salda Gölü berraklığı ile sizi büyüleyecek olağanüstü görüntüsü ile ormanlık alanlarında kamp yapabilirsiniz. Aynı zamanda yapılan pek çok araştırmaya göre Salda Gölü'nün etrafında bulunan çamurun cilt hastalıklarına, sivilce ve eklem ağrılarına iyi gelmesi ile kanıtlanmıştır.

8 4