Ucuza seyahat etme yolları nelerdir az bütçeyle çok yer görme fırsatı!

Dünyayı gezmek görmek isteyenler için cebinizdeki paraya göre çok yer görmek hayal değil! Yapmanız gereken tek şey iyi bir plan yapmak!

Gezip yeni görmeyi kim istemez ki! Ancak cebinizdeki paranın miktarının dünyayı gezip görmek için yetmeyeceğini düşünüyorsanız sizi bu düşünceden kurtaracak bir haberimiz var! Az bütçeyle çok yer görmek hayal değil! Biletall'ın blog yazısında cebinizdeki parayı yönlendirebileceğiniz önerileri gözden geçirerek bir an önce yola çıkma planlarınızı oluşturabilirsiniz. Bütçenizin yettiği kadar gezebileceğiniz kaliteli seyahatleri için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

7 1

DÜŞÜK SEZON DOĞRU MEVSİM!

Temmuz ayında Fransa’ya gittiğinizi hayal edin. Harika bir atmosfer, mis gibi bir hava, çocuklar gibi şen Eyfel Kulesi’nin altında fotoğraf çektiriyor veya çimlere uzanmış o harika manzaranın tadını çıkarıyorsunuz öyle değil mi? Aklınıza gelmeyen bir şeyler var. Müzelerde bekleyeceğiniz bitmek tükenmek bilmeyen kuyruklar, turizm mevsiminde ülkeye akın etmiş turistlerin oluşturduğu kalabalık, otel ve uçak rezervasyonlarındaki cep yakan fiyatlar…

7 2

Tüm bunlar gezinizi eziyete dönüştürecekse, mutlaka düşük sezonda geziye çıkmayı denemelisiniz. Düşük sezonun illa kış mevsiminin ortası olması da gerekmiyor elbette. İlkbaharın başları veya sonbaharın ortalarına erken rezervasyon ile alacağınız biletler hem cebinizden gereksiz masraf çıkmasını önleyecek hem de gezinizi daha sakin ve huzurlu bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

7 3

PAZARLIK ŞART!

Ben pazarlık edemem demeyin. Birçok ülkede turistler için otel, hediyelik eşya, restoran hatta taksilerde bile pazarlık payı bırakılarak fiyat verilmektedir. Seyahatinizi ucuza getirmek istiyorsanız bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak, yerine göre satıcılar ile kıran kırana bir pazarlığa girişmeniz faydalı olacaktır.

Seyahatinizi tüm bu maddelere uyarak geçirirseniz düşük bütçe ile tahmin ettiğinizden çok daha fazla yer gezme imkanı bulabilirsiniz. Unutmayın geriye döndüğünüzde aklınızda gezi boyunca biriktirdiğiniz güzel anılar ve deneyimler kalacaktır. Siz seyahatinizi dolu dolu geçirmeye bakın, şimdiden iyi tatiller dileriz!

7 4