11 yeni film gösterimde! Biri size hitap edebilir!

Festival gözdesi Yeniden Başla, terör konulu Ölüm Emri, eğlence dünyasına hitap eden Zoolander 2, yerli komedi Kızkaçıran ve korku filmi Ölümcül Oyun haftanın dikkat çekenleri arasında...

Ölüm Emri ( Eye in The Sky) Filmin yönetmen koltuğunda oturan Gavin Hood, gerilimin zirvesinde bir atmosfer yaratmayı başarıyor. Oyuncu kadrosunda ise Helen Mirren, yakın zamanda hayatını kaybeden Alan Rickman, Aaron Paul, Barkhad Abdi ve kısa ama etkili rolüyle Game of Thrones’un Jorah’ı Iain Glen gibi oyucular yer alıyor. Film kurgusundan, senaryosuna, oyunculuklarından, görüntü yönetimine kadar iyi bir iş çıkarıyor. Film, Nairobi'li teröristlerin yerini bulmak için düzenlenen askeri operasyon konu ediyor. Kenya'nın başkenti Nairobi'de yerleri tespit edilen bir grup teröristi insansız hava aracı destekli bir operasyonla yakalama görevi, İngiliz Albay Katherine Powell'a (Helen Mirren) verilmiştir. Ancak bu esnada teröristlerin bir intihar saldırısı hazırlığında oldukları anlaşılır. Artık operasyonun amacı yakalamak değil, öldürmek olmuştur. Tam bu esnada saldırı bölgesine 9 yaşında bir kız çocuğunun girmesi, operasyonu iyice çetrefilli bir hale getirir. Suçsuz bir çocuğu bilerek öldürmekle onlarca başka insanın hayatını tehlikeye atmak arasında kalan yetkililer arasında, uluslararası çapta bir kriz meydana gelecektir. Ölüm Emri filmi, İngiliz aktör Alan Rickman'ın ölümünden önce yer aldığı son projelerden bir tanesi olma özelliği taşıyor.
11 1
Zoolander 2 Yönetmenliğini Ben Stiller'ın üstlendiği 2001 tarihli Zoolander filmi 15 yıl aradan sonra yeniden beyaz perdeye konuk oluyor. Komedi filminin oyuncu kadrosunda Kristen Wiig, Christine Taylor, Will Ferrell, Bill Zane ve Penelope Cruz yer alıyor. Filmin senaryosuna ise Demir Adam 2 filminin senaristi Justin Threoux imzasını atıyor. Derek (Ben Stiller) ilk filmdeki olayların ardından modelliği bırakmış, oğlunun velayetini de alamayınca kendi halinde hayatına devam etmektedir. Moda ikonu olan modelimiz Derek, bu defa Hansel ile birlikte tekrar podyumlara dönmeye karar verirler. Her ikisi de hayatında yeni bir soluk, daha doğrusu başlangıç aramaktadır. Bu yüzden tekrar kamera karşısına geçip rakip olurlar. Her ikisi de temsil ettiği markayı yüceltmek istemektedir. Bu rekabette başvurdukları yollar izlemeye değer.
11 2
Küçük Esnaf Film küçük hayatlar yaşayan iki insanın büyük belalara bulaşıp yakınlaşmasını konu alıyor. Senaryoya imza atan İbrahim Büyükak ve Zeynep Koçak’la birlikte Gupse Özay ve Cengiz Bozkurt da filmin başrollerinde. Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı Küçük Esnaf birbirinden eğlenceli karakterlerve komik hikayesiyle seyirciyle buluşuyor. Kendi halinde yaşayan küçük esnaf mafyaya bulaşırsa ne olur? Babasının mafyadan aldığı borç para vefatından sonra miras olarak oğlu Berhudar'a kalır. Parayı toparlamaya çalışırken hesaplanmayan olayların arkası kesilmez. Mafyadan kurtulmaya çalışan mahallemizin çilingiri Berhudar’ın peşine düşen film, aşktan, aileden, arkadaşlıktan bahseden unutulmayacak bir komediye dönüşüyor.
11 3
91.1 Yönetmen Mustafa Haktanır’ın ilk uzun metraj deneyimi olan film, Balıkesir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı kaptanı Alper Şentürk’ün hayatından esinlenilmiş bir sosyal sorumluluk projesi. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Ali Barkın, Güneş Sayın, Hakan Kurtaş, Mustafa Uzunyılmaz, Derya Alabora, Mert Aydın, Cihat Süvarioğlu, Ali Akdal, Hakan Bilgin, Sermet Yeşil, Osman Sonant, Sadi Celil Cengiz bulunuyor. Aynı şehirde yaşayan 3 farklı kuşağın hikâyesi 91.1 filmi. Alper en yakın arkadaşı Soner ve yıllardır birlikte olduğu sevgilisi Hazan ile aynı üniversitede okumaktadır. Son zamanlarda Alper ile Hazan’ın ilişkileri yolunda gitmez. Soner ise arkadaşını ilişkisini kurtarması yönünde destekler… Aynı şehrin başka bir semtinde yirmili yaşlarını yaşayan Hakan, Barkın ve Serhat bir tatil beldesinde tatil yapmayı planlarlar. Bunun için gerekirse ailelerinden para çalacaklardır. Hakan babasının arabasını, Barkın ise annesinin cüzdanını çalınca tatil planları hayal olmaktan çıkar… Bu şehirde yaşayan diğer kuşak ise, 12 yaşındaki Mutafa ve arkadaşı Emre’dir. Mustafa ve Emre’nin hayali özel bir radyoda yayın yapmaktır. Emre babası ile şehre gidip özel radyoların biriyle görüşürler, sadece Emre yayın yapabilecektir. Mustafa’nın üzüntüsünü gören babası bunun üzerine Mustafa’nın yakın çevreye yayın yapabileceği bir verici imal eder. Beklenmedik bir zamanda, bir noktada bu üç farklı hayat birbirine düğümlenir.
11 4