50’sinde yeni ufuklara yelken açan Nadide’nin öyküsü!

Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Nadide Hayat” filmi yarın vizyona giriyor. Irmak’ın “yeni ufuklara yelken açanlara” ithaf ettiği film, 50 yaşından sonra hatalarını telafi etmek için kollarını sıvayan bir kadını anlatıyor.

Yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı Nadide Hayat'ın başrolünde Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Ümit Erlim, Sadi Celil Cengiz, Sevil Akı yer alıyor. Film, Çağan Irmak'ın 12. uzun metrajlı filmi.
9 1
Hayatının ikinci baharını yaşamak isteyen ve evlilik hayatını üniversite eğitimine tercih ederek 50 yaşına gelen Nadide'nin hikayesini izleyeceğiz.
9 2
Eşini kaybettikten sonra gençlik hatalarını telafi etmek için kolları sıvayan Nadide, yalnız ve orta yaşlılar için öngörülen dikiş kursundan koroya, gezilerden kabul günlerine hiçbir aktivitede aradığı mutluluğu bulamaz. Bir gün gazetede gördüğü bir haberle kendisini önce okul sıralarında bulur. Ardından kendini mavi sulara atar. Bir grup genç ve gizemli bir kaptan ile "yeni bir başlangıca" yelken açar.
9 3
18 Aralık Cuma günü vizyona girecek olan filmin Kanyon'da yapılan galasında ekibiyle basının karşısına çıkan yönetmen Çağan Irmak, gişe konusunda iddialı olup olmadığıyla ilgili soru üzerine, “Sadece moral vermek ve gülümsetmek gibi bir niyetim var. Bu bile başlı başına büyük bir iddia gibi geliyor bana” dedi. Irmak, “Bu kez komedi filmi mi izleyeceğiz sizden?” sorusunu ise “Giysilerim her zaman değişebilir, ama içindeki hep benim” diye yanıtladı.
9 4