Bu hafta gösterime giren filmler!

Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken 'Hesaplaşma'nın da aralarında bulunduğu, 2’si yerli toplam 6 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor.

Hesaplaşma (Misconduct) Shintaro Shimosawa'nın yönetmen koltuğunda oturduğu film, güçlü oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor. Başrollerde Anthony Hopkins, Al Pacino, Josh Duhamel ile Malin Akerman bulunuyor. Al Pacino ve Anthony Hopkins'in birlikte oynadığı ilk film. Ben Cahill (Josh Duhamel) New Orleans'ta çalışan, yükselme hırsıyla yanıp tutuşan genç bir avukattır. Eşi Charlotte (Alice Eve) düşük yapınca çift birbirinden uzaklaşmaya başlar. Bu olaydan sonra kariyerine daha da fazla ağırlık vermesi nedeniyle davalarında büyük başarılar elde etmeye başlar. Bu sırada üniversite yıllarındaki kız arkadaşı Emily (Malin Akerman) ile yeniden yolları kesişir. Çok büyük bir ilaç şirketinde çalışan ve şirketin sahibiyle ilişki yaşayan Emily, Ben'e şirketi ve patron Charles Denning'i (Anthony Hopkins) çok zor durumda bırakacak bazı belgeleri sunmayı teklif eder, nitekim sevgilisi onu sürekli ihmal etmektedir ve intikam almak ister. Ben ve çalıştığı avukatlık firması için bu çok büyük bir fırsattır. Ancak Ben kısa sürede kendini rüşvet ve birçok karanlık işin orta yerinde bulacaktır.
6 1
Mısır Tanrıları (Gods of Egypt) Başrollerinde Brenton Thwaites, Gerard Butler, Geoffrey Rush, Nikolaj Coster Waldau ile Courtney Eaton gibi ünlü isimlerin bulunduğu filmin yönetmeni, "Kehanet" ve "Ben Robot" filmleriyle tanınan Alex Poyas. Aksiyon ve macera türündeki filmin senaryosu, Matt Sazama ve Burk Sharpless tarafından yazıldı. Kötülüğün, acımasızlığın tanrısı Set, Mısır tahtını devralır. Barışçıl ve varlıklı olan imparatorluğu yıkar, kargaşa ve çatışmaların içine düşürür. Birkaç cesur isyancı Set’in karşısındadır. Sevgilisi tanrı tarafından tutsak edilen genç bir hırsız, Set’i tahtan indirmek ve yenmek için güçlü tanrı Horus’tan yardım ister. Bu aksiyon-macera filminde, insanoğlunun hayatta kalmak için aşkını kurtarmaya çalışan bir ölümlü kahramana, Bek’e bel bağlamasını konu alınıyor. Mitolojik filmlerden hoşlananlar için iyi bir seçenek olabilir.
6 2
Aşk ve Gurur ve Zombiler (Pride and Prejudice and Zombies) Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Burr Steers üstleniyor. Başrollerinde ise Suki Waterhouse, Sam Riley, Douglas Booth, Matt Smith ve Lily James yer alıyor. Film, gizemli bir salgın hastalığın hüküm sürdüğü 19. yüzyıl Britanyası'nda geçiyor. Ülkede binlerce insanın zombilere dönüşmesini ve iyi bir yakın dövüş ustası olan Elizabeth Bennet ile Binbaşı Darcy karakterlerinin gururlarını ve toplumsal konumlarını bir kenara bırakarak, işbirliği yapmalarını konu alıyor. Seth Grahame Smith'in “Aşk ve Gurur ve Zombiler” adlı roman uyarlaması olan film, özünde komedi barındıran bir macera filmi. Zekice yapılmış espirileri ile farklı bir zombi anlayışı sergiliyor. Şiddet de içeren "Aşk ve Gurur ve Zombiler" filmi, son zamanlardaki orijinal yapımlardan biri olarak değerlendiriliyor.
6 3
Zebani (The Stranger) Kanlı filmlerin babası Eli Roth’un yapımcılığında bir korku filmi daha. Yönetmenliğini ve senaristliğini Uruguaylı yönetmen Guillermo Amoedo üstleniyor. Filmde Lorenza Izzo, Ariel Levy,Aaron Burns ve Cristobal Tapia Montt gibi isimler oynuyor. Gizemli bir adamın Kanada’nın küçük bir kasabasına kaybolan karısını bulmak için gelişi anlatılıyor. Bu gizem dolu adamın varlığı, kasabadaki diğer insanların kanlarının akmasına neden olur. 'Yönetmenin ilk İngilizce filmi' ve oyunculara dublaj yapılmış. Eleştirmenlerin pek şans vermediği bir film Zebani.
6 4