Bu hafta gösterime giren filmler!

4’ü yabancı, 3’ü de yerli olmak üzere toplam 7 yeni film vizyona girdi. İşte komedi, gerilim, korku ve aksiyon dolu haftanın yeni filmleri…

Kaçma Birader Ömer Faruk Sorak’ın süpervizörlüğünde çekilen “Kaçma Birader” filminin senaryosu Emrah ve Murat Kaman kardeşlerin imzasını taşıyor. Yönetmenliğini Murat Emre Kaman, Defne Deliormanlı ikilisinin üstlendiği yıldız kadrolu yerli komedi Kaçma Birader. Oyuncu kadrosunda Zafer Algöz, Melek Baykal, Zafer Algöz, Emrah Kaman, Algı Eke, Cihan Ercan, Nursel Köse ve Necip Memili bulunuyor. Çekimleri Yozgat ve Taksim’de gerçekleşen Kaçma Birader filminde, evin en küçük oğlu sevdiği kız için Yozgat’tan İstanbul’a kaçar. Aile de oğullarının peşinden İstanbul’a gelir. Yozgatlı aile kendi kültürlerinin tamamen zıttı olan bir dünyada, ailenin en küçük ferdini ararken, koşturmaca ve sürprizlerle dolu maceralar yaşıyor. Komedi türündeki filmde ters yüz edilen şeylerden biri, kızla Beyoğlu’na kaçan oğullarının peşine takılan aile. Genelde kızların kaçış noktası olan İstanbul, bu kez genç bir erkeğe kollarını açıyor. Ve aile dört koldan bu genci arıyor. Tabii başlarından geçen bir sürü absürt olayda bu arayışa eşlik ediyor.
7 1
Babalar Savaşıyor (Daddy's Home) Yılın beklenen komedi filmlerinden biri olan Babalar Savaşıyor'da anlaşamadıkları için karısından boşanan bir adam, eski eşinin yeniden evlenme hazırlığında olduğunu öğrenince, yaşamına yeniden girerek tüm planlarını alt üst ediyor... Başrollerinde Will Ferrell, Mark Wahlberg ve Linda Cardellini'nin yer aldığı Babalar Savaşıyor filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Sean Anders üstleniyor.
7 2
Kod Adı: Londra (London Has Fallen) Babak Najafi'nin yeni filmi Kod Adı : Londra, serinin ilk filmi Kod Adı: Olympus'ta olduğu gibi tekrar başrolüne Gerard Butler'ı ve Aaron Eckhart'ı yerleştiriyor. Aksiyon dolu filmde, ayrıca Morgan Freeman, Angela Bassett, Robert Forster, Jackie Earle Haley, Melissa Leo, Radha Mitchell, Sean O’Bryan, Charlotte Riley yer alıyor. İngiltere başbakanının zamansız ölümü sonrasında, Teşkilat Başkanı Lynne Jacobs Londra’da düzenlenecek cenaze töreninde Banning’i Başkan Asher’ın (Aaron Eckhart) yakın koruması olarak görevlendirir. Dünyanın en güçlü liderlerinin katılacağı bu cenaze töreni, gelmiş geçmiş en yüksek güvenlik tedbirlerinin alındığı bir organizasyona dönüşür ama liderlerin gelmeye başlamasından kısa bir süre sonra, Londra’da bombalar ardı ardına patlamaya başlar. Londra polisi ve silahlı kuvvetleri açığa çıkınca Banning, hem Başkan Asher’ın can güvenliğinden sorumludur hem de bu saldırıların arkasındaki isimleri de etkisiz hale getirmek zorundadır. 2013 yılında gösterime giren Kod Adı : Olympus adlı filmin yönetmeni Antoine Fuqua seneryoyu beğenmediği için Kod Adı:Londra filmini yönetmeyi reddetmiş. Bu film, Kod Adı:Olympus filminin devam filmi.
7 3
Ceberrut Özgür Yelence'nin hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği yerli korku filmi Ceberrut'un oyuncu kadrosunda Merve Akaydın, Tolga Demircan, Alp Navruz, Ayşegül Kaygusuz bulunuyor. Gamze Özçelik’in kardeşi Meltem Özçelik de kilit karakterlerden birine can veriyor. Ceberrut, yaşanmış bir hikayeyi esas alıyor. Filmin konusu kısaca şöyle: İnternet fenomeni olmak için çektikleri kısa videolarla istedikleri etkiyi yaratamayan dört üniversiteli genç, farklı arayışlar içerisine girer. Gördükleri trajik bir haberden yola çıkarak olayın yaşandığı villada çekim yapmak isteyen gençler, sonuç olarak kendilerini hiç ummadıkları olaylar zincirinin içinde bulurlar...
7 4