Bu hafta gösterime giren filmler!

Komediden drama, korkudan gerilim ve maceraya bu hafta sinemaseverlerle buluşan 7 film...

Seni Şimdiden Özledim (Miss You Already) Alacakaranlık, Kurt ve Kız gibi filmlere imza atan Catherine Hardwicke’in yönetiminde çekilen Seni Şimdiden Özledim, kanser gibi acı verici bir olaydan bahsetse de iç karartmak istemeyen, yer yer gülümseten detayları olan bir film. Film, Morwenna Banks’in Goodbye isimli radyo tiyatrosundan yazarın kendisi tarafından beyazperdeye uyarlanmış. Başrollerini ise Drew Barrymore ve Toni Collette paylaşıyor. Milly ve Jess çocuklarından bu yana her şeyi paylaşan iki çok yakın arkadaştır. Artık yetişkin olmanın sorumluluklarını taşımaya çalışan iki kadındır ve arkadaşlıkları halen bozulmadan devam etmektedir. İki çocuk annesi Milly'nin güzel bir işi ve ailesi vardır, Jess ise erkek arkadaşı Jago ile birlikte yaşamaktadır. Milly çok istediği bebek için tedavi görürken, Milly kansere yakalandığını öğrenir. Bu olay ikisinin hayatını da değiştirecektir. Seni Şimdiden Özledim, İngiltere kırsalı görüntüleri ve müzikleri ile izleyicide hoş hisler uyandıran, kadınlar hakkında, kadınlar tarafından yapılan bir film.
7 1
Kod 999 (Triple 9) Filmin yönetmen koltuğunda John Hillcoat oturuyor. Senaryosu Matt Cook’a ait filmin oyuncu kadrosunda ise Aaron Paul, Kate Winslet ve Gal Gadot gibi isimler yer alıyor. Atlanta'da yaşayan Michael Atwood (Chiwetel Ejiofor) pis işlere bulaşmış bir adamdır. 2 arkadaşı ve ayarladıkları 2 polisle birlikte bir bankada çok önemli bilgiler içeren bir kasayı çalarlar. Bu kasadaki bilgiler sayesinde bir Rus Mafya liderinin hapse düşmesine engel olurlar, ancak paralarını alamadan mafya liderinin eşi İrina onlara bir başka görev verir, bunu başaramazlarsa sadece parayı değil hayatlarını da kaybedeceklerdir. Ve bu zor görevi başarabilmenin tek yolu, bir polisin öldüğünü bildiren "Kod 999" çağrısında bulunmalarıdır, böylece şehrin tarihinin en büyük soygununa imza atabileceklerdir. Ancak planlar istendiği gibi gitmeyince olaylar kontrolden çıkar.
7 2
Mükemmel Bir Gün ( A Perfect Day) Eski Yugoslavya’nın parçalanmasına doğru giden süreçte, yaşanan savaş hikâyeleri beyazperdeye yansımaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından sinemacıların ilgisini çeken bu bölge, en son Türkiye’den de bir film çıkmasına neden oldu. “Annemin Yarası”yla meseleye bir kez daha dikkat çekildi. Yine bu savaşı konu alan İspanyol yapımı ve İngilizce çekilmiş bir film Mükemmel Bir Gün. 1995'te Kosova bölgesinde halkın temiz su ihtiyacı için gönüllü olarak çalışan bir ekip, her gün farklı belalarla boğuşmaktadır. Fakat anonsun geldiği o gün, bir kuyunun içinde hiç beklemedikleri bir sürpriz ile karşılaşırlar: Bir ceset! Kuyuya atılmış olan bu cesedi bir an önce çıkarmak için ellerinden geleni yaparlar ama savaşın etkisi altında olan Kosova'da bu basit görev düşündükleri kadar kolay değildir. Yaşadıkları talihsizlikler ve bürokrasi işleri çığırından çıkaracaktır... İspanyol yönetmen Fernando León de Aranoa imzasını taşıyan filmin oyuncu kadrosunda Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko, Mélanie Thierry öne çıkan isimler.
7 3
Şeytan Tüyü Film yazar Armağan Tunaboylu’nun Yıldız Cinayetleri kitabından uyarlanmış. Şeytan Tüyü, muhabbet tellallığı yapan ve kızları semtin ağabeyine emanet edip, emekliye ayrılmayı planlayan bir adamın bahtsız komedisini konu alınıyor. Eski hayatına perde çekme ve platonik aşkı Neşe ile yeni bir hayat kurma hayali, komiser Asım’ın bir akşam evini basıp onu sorgu için karakola götürmesiyle suya düşer. Sermayelerinden Aynur hunharca öldürülmüştür ve Metin baş şüphelidir. Metin her ne kadar kızları Kürdo’ya devrettiğini söyleyip, suçsuz olduğunu iddia etse de bir türlü Asım Komiser’i ikna edemez. Metin kurtulmak için polise ve Kürdo’ya yakalanmadan önce gerçek katili bulmalı ve suçsuzluğunu kanıtlamalıdır. Yalnız bu o kadar kolay olmayacaktır. Murat Şenöy’ün yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda, Mustafa Üstündağ, Güven Kıraç, Şükran Ovalı, Beyti Engin, Tuğrul Tülek, Erdal Tosun, Derya Karadaş, Selen Uçer, Emre Şen, Burak Güneş, Murat Serezli ve Haldun Dormen yer alıyor.
7 4