Gösterime giren filmler! Batman v Superman vizyonda!

Bu hafta 3’ü yerli toplam 6 film sinemaseverlerle buluşuyor. Merakla beklenen “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” bu hafta vizyona giren filmler arasında.

Merak edilen filmlerden biri olan “Batman v Superman: Adaletin Şafağı”, bu hafta seyirci ile buluşuyor. İlk defa, iki kahraman çizgi karakter beyaz perdede biraraya geliyor. Filmin yönetmen koltuğunda Zack Snyder oturuyor. Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons, Holly Hunter, Amy Adams ve Gal Gadot filmin oyucuları arasında yer alıyor. Beraberinde getirdiği umut ile dünyada tanrılaşan Superman, neden olduğu savaş ve yıkım ile birlikte insanlık için tehdit unsuru oluşturmaya başlar. Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihtiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, kontrolsüz hareketleri süren Süper Kahraman’ın insanlığın yanında mı karşısında mı olacağı merak edilirken, Gotham Şehrinin koruyucusu Batman'e karşı giriştiği mücadele yeni bir savaşa davetiye çıkaracaktır. Sinemaseverleri, süresi 2 buçuk saati aşan bir aksiyon ziyafeti bekliyor. Yılın sinema olayını kaçırmayın.
6 1
Hayatımın Yolculuğu (A Walk in the Woods) Bill Bryson’ın kitabından uyarlanan filmin başrollerinde Robert Redford, Emma Thompson ve Nick Nolte var. Bu ünlü oyuncuları yöneten ise komedi ağırlıklı bir kariyeri bulunan Ken Kwapis. Ünlü gezi yazarı Bill Bryson (Robert Redford), İngiltere’de geçen 20 yılın ardından ülkesi ABD’ye döner ve 5 ay sürecek bir yolculuğa hazırlanır. Binlerce kilometre yürümek onun yaşındaki biri için hiç de kolay değildir. Yol arkadaşı arar. Bill’in çılgın teklifini kimse kabul etmek istemez. Elbette Stephen (Nick Nolte) dışında. İkilinin macera arayışı beraberinde çok sayıda durum komedisini de getiriyor. Thompson filmde Bryson’ın eşi rolünde. İsmi geçen oyuncuları sevenler için kaçırılmaması gereken eğlenceli bir yolculuk filmi.
6 2
Hatıraların Masumiyeti (Innocence of Memories) Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk'un 2009'da yayımlanan ve dünya çapında 12 milyon satan romanı Masumiyet Müzesi eserinden yola çıkarak, İstanbul Çukurcuma'da açtığı müze, bir sinema filmine uyarlandı. Film, eşyalardan hareketle şehrin büyülü kimyası, manzarası ve aşk hikayelerine doğru bizi eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Seyirciyi özellikle de romanı okuyanları, yazar ile karakterleri ve İstanbul’u iç içe geçiren bir maceraya davet ediyor film. Hatıraların Masumiyeti, yalnızca bir edebiyat şaheseri değil aynı zamanda yedinci sanatı da besleyen hayal ürünü ama gerçek bir müze. Başarılı belgeselci ve klip yönetmeni Grant Gee’nin kişisel merakıyla başladığı film yolculuğunu gerçekle hayalin, yazarla karakterlerin ve aşk ile İstanbul’un iç içe geçtiği olağanüstü bir filme dönüşüyor. Filmin oyuncuları ise Pandora Colin ve Mehmet Ergen.
6 3
Leblebi Tozu Kısa yoldan ve emek harcamadan zengin olmaya çalışan Ali isimli karakterin hikayesinin anlatıldığı filmin başrollerinde Metin Yıldız, Fulden Akyürek, Erdal Cindoruk, Ali Uyandıran, Ümit Acar, İzzet Çivril, Cengiz Okuyucu, Nejdet Kökes, Yavuz Çetin, Hande Alpaslan, Deniz Türkcan ve Ferdi Kurtuldu gibi isimler yer alıyor. Çorum'un tarihi güzelliklerini ve şivesini bünyesinde toplayan film üç arkadaşın macerası üzerine yoğunlaşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Hakan Eser oturuyor.
6 4