İkilinin kapışması rekor kırıyor!

Türkiye’de THY’nin sponsor olduğu 'Batman v Superman': Adaletin Şafağı filmi rekor kırıyor. Tüm dünyada 5 gün içerisinde 424 milyon dolar hasılatıyla, ilk 5 gününde en çok gelir elde eden dördüncü yapım oldu.

Merakla beklenen süper kahramanların kapışması 'Batman v Superman': Adaletin Şafağı filmine tüm dünyada ilgi büyük. Türkiye’de Türk Hava Yolları'nın (THY) ana sponsorluğunu yaptığı "Batman v Superman: Adaletin Şafağı" filmi, ilk hafta sonunda 513 bin 873 kişi tarafından izlendi. Film, yabancı filmler arasında, 'tüm zamanlar en iyi Mart açılış rekoru'nu kırdı.
4 1
Filmin yapımcısı Warner Bros. Pictures'tan verilen bilgiye göre, film aynı zamanda tüm dünyada 424.1 milyon dolar (yaklaşık 1 Milyar 187 milyon 480 bin TL ) hasılat ederek, tüm zamanların en yüksek 'Süper Kahraman Filmi' açılış rekorunu kırdı. Film eleştirmenlerden olumsuz yorumlar almış olsa da, bugüne kadar ilk 5 gününde en çok gelir elde eden dördüncü yapım oldu. Warner Bros. dağıtımdan sorumlu yöneticisi Jeff Goldstein ise "Hayranlar ile eleştirmenler arasında açık bir fikir uyuşmazlığı var" dedi.
4 2
Medya araştırma şirketi comScore'dan Paul Dergarabedian ise "Açık olarak görülüyor ki, burada ana fikir eleştirilerden daha cazip. Eğer çizgi romanlarla biraz ilgiliyseniz ve Batman ile Superman'i biraz tanıyorsanız, iki karakterin beyaz perdedeki kapışmasını kaçırmak istememeniz normal" diyor. Batman v Superman, 66 ülkede 40 binin üzerinde sinema salonunda gösterime girdi. 'Batman v Superman'in sadece ABD'deki gişe hasılatı ise 170,1 milyon dolar oldu ve Mart ayında vizyona giren filmler arasında bugüne kadarki en yüksek hasılatı yakaladı.
4 3
DC Comics dünyasının en ünlü iki süper kahramanını beyaz perdede ilk kez karşı karşıya getiren film, gişe performansıyla Warner Bros için de büyük bir başarı oldu. 250 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen Batman v Superman, Warner Bros.'un Harry Potter'ın son filminden bu yana en çok gelir elde ettiği film.
4 4