Kırık kalp hikayesi ‘Bekar Yaşam Kılavuzu’ vizyonda!

Bu hafta 8 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor. Suçlu, Bekar Yaşam Kılavuzu, Ölüm Treni ve Kapının Diğer Tarafı haftanın öne çıkanları arasında...

Bekar Yaşam Kılavuzu (How to Be Single) Filmin senaryosunu Abby Kohn, Marc Silverstein ve Dana Fox yazdı. Senaryo hikayesi ise Kohn ve Silverstein’e ait. Başrollerinde ‘Grinin 50 Tonu'ndan tanıdığımız Dakota Johnson'ın yanısıra Rebel Wilson, Leslie Mann, Alison Brie, Anders Holm, Jake Lacy gibi oyuncular yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Christian Ditter oturuyor. New York şehri Alice, Robin, Lucy, Meg, Tom ve David gibi binlerce yalnız ve kalbi kırık bekar insan ile dolu. Herkes doğru eşi ya da aşk dolu bir ilişkiyi arıyor. Pek çoğu ise orta karar bir birlikteliğe bile razı! Baştan çıkartıcı mesajlaşmalar ve tek gecelik ilişkilerin ortasında tüm bu bekar insanların, bekarlığı ve yalnızlığı yönetmesini öğrenmeleri gerekiyor! Bekar Yaşam Kılavuzu, bekarlığa övgü gibi dursa da doğru ilişkiyi yakalayıp helak olanların el kılavuzu olmaya aday filmlerden. Alice sevgilisinden ayrıldıktan sonra bekar kalmanın koşullarını tek gecelik ilişkilerle atmaya çalışıyor.
8 1
Orman Çocuğu (The Jungle Book) Rudyard Kipling‘in klasik çocuk romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Jon Favreau üstleniyor. Uyarlama senaryo ise Justin Marks’a ait. Disney tarafından hayata geçirilen filmin orijinal seslendirme kadrosunda, Ben Kingsley ve Neel Sethi isimleri başı çekerken, kadroda onlara Scarlett Johansson, Idris Elba, Bill Murray, Christopher Walken, Lupita Nyong'o ve Giancarlo Esposito gibi isimler eşlik ediyor. Ailesini kaybeden bir erkek çocuk, vahşi ormanın derinliklerinde bir ayı, bir siyah panter ve bir kurt sürüsü tarafından büyütülür. Bagheera, Mowgli’ye bu macerada akıl hocalığı yapacaktır. Canlı-aksiyon ve epik türündeki bu hikayede, kurtlar tarafından yetiştirilen Mowgli, evi bildiği tek yeri terketmek zorunda kalınca, hem kendisini hem dış dünyayı keşfetmek için yeni bir arayışa çıkacaktır. 2016 yapımı Orman Çocuğu, 1967 yapımı versiyonunun basit hikayesini neredeyse adımı adımına tekrarlıyor. Hatta genel anlamda bir müzikal olmasa bile animasyonun ikonik bir kaç şarkısını bile günümüzün müzik stiline aktarıyor.
8 2
Suçlu (Criminal) 1991 yılında JFK filminde birlikte rol alan Kevin Costner, Gary Oldman ve Tommy Lee Jones bu filmde yeniden bir arada. Görevden alınmış bir CIA ajanının hatıraları ve yetenekleri, neler yapabileceği kestirilemeyen tehlikeli bir adamın zihnine aktarılır. Fakat zihnine aktarılan adamın duyguları, kötü adamın fikirlerini değiştirmeye başlar. Yönetmenliğini Ariel Vromen'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Ryan Reynolds, Gary Oldman, Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Gal Gadot ve Alice Eve yer alıyor.
8 3
Ölüm Treni ( Backtrack) Michael Petroni’nin yazıp yönettiği filmin başrolündeki Adrian Brody, seyirciyi tüyler ürperten bir hikayenin içine sürüklüyor. Oscar Ödüllü Adam Brody’ye Jurassic Park’ın yıldızı Sam Neill, Robin McLeavy, Bruce Spence, Jenni Baird, Bruce Spence eşlik ediyor. Psikolog Peter, trajik bir kazada küçük kızını kaybetmiştir. Acı ve suçluluk duygusu ile baş etmeye çalışan Peter, hastalarında karanlık duygular ve tuhaflıklar fark etmeye başlar. Parçaları birleştirince hastalarının 20 sene önce aynı gün ölmüş olan insanların hayaletleri olduğunu fark eder. Bu korkunç gerçek, Peter’ı geçmişte saklı kalmış sırları çözmek üzere sürprizlerle dolu bir yolculuğa sürükleyecektir.
8 4