Rockabilly tarzını taşımak için stil kuralları!

1950'li yılların Rock'N Roll çılgınlığının kıyafetlere yansıyan yüzü Rockabilly, eğlenceli kıyafetler ve sıradışı bir imajın en güzel hali!


Rockabilly tarzı, ünlü Stray Cats grubunun melodilerinden sonra, feminenliğin simgeleriyle şekilleniyor.

Kalın rugan kemerlerden, yüksek topuklu ayakkabılara, kırmızı rujdan yuvarlak kaküllere kadar herşey harika! Kıyafetler ve aksesuarlar 1950'li yılların klasik rock'n roll tarzını çağrıştırıyor.

Bu kıyafetleri gördüğümüzde, kulağımıza gelen rock'n roll melodileriyle dans etmek istiyoruz! Her kıyafet eğlenceli, gençlik dolu ve coşkulu! Ünlü oyuncu Diane Kruger'ın Glamour dergisine verdiği poz bu tarzı en güzel şekilde yansıtıyor. Rockabilly tarzını beğenip bunu kendi kıyafetlerinize yansıtmak istiyor ama nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, işte size eğlenceli öneriler...
9 1

Kıyafeti tamamlayan şeyin ayakkabılar olduğunu biliyoruz. Bu söz rockabilly tarzı için de son derece doğru.

Rockabilly tarzınız için siyah yuvarlak burunlu, alt kısmı hafif platformlu ve topuklu ayakkabılar basit ama uygun bir tercih.

Eğer biraz daha hareketli ve renkli bir ayakkabı istiyorsanız, puantiyeli, burnu açık veya fiyonklu modelleri tercih edebilirsiniz.

Platform topuklu ayakkabılarınızı kalem etekler ve vücudu saran elbiselerle kombinleyin.
9 2

Zarif topuklular rockabilly tarzının tek seçeneği değil. Topuklu ayakkabıdan sıkıldığınızda renkli, puantiyeli babetler ve oxford ayakkabılarını tercih edebilirsiniz.

Birçok renkte ve desende bulabileceğiniz babetlerinizi paçası kıvrık kotlar ve belinizde düğümlediğiniz ekoseli gömleğinizle kombinleyin.

Eğer şık bir görünüm istiyorsanız oxford ayakkabıları denemelisiniz!
9 3

Kalem etekler bu tarzın damgası! Biçimi, vücuda oturuşu ve eğlenceli feminen tavrı, kalem etekleri rockabilly kadınının vazgeçilmezi yapıyor.

Siyah kalem etekler son derece şık ve zarif. Yüksek belli kalem eteğinizi, puantiyeli yakası açık bir bluzla tamamlayın. Bluzunuzu mutlaka eteğin içine sokun ve belinize kalın siyah rugan kemer takın!

Kalem etek giymenin bir kuralıda etek boyunun uzunluğu. Diz hizanızı geçmeyen kalem etekler rockabilly'nin seksapeline son derece uygun.
9 4