Vücut tipine göre jean seçimi kadınlar için!

Vücut tipine göre kot pantalon seçimi nasıl olmalı? Farklı vücut tiplerine uygun jean seçiminin detaylarını sizler için derledik. İşte detaylar...

5 farklı vücut tipindeki kadın, farklı jean modellerini denedi. Vücut tiplerine en uygun jean modeli için uzman yardımı alan bu 5 kadın şahane görünüme kavuştu. The Sun gazetesi için objektif karşısına geçen 5 farklı vücut tipindeki kadının özelliklerini ve seçmeleri gereken jean modellerinin detaylarını biz de siz elmaelma.com okurları için derledik. İşte vücut tipine göre jean seçiminde dikkat etmeniz gerekenler:

MİNYON KADINLARI: Kısa boylu ve çok kilolu olmayan minyon kadınlar bacak boylarını kesmeyen tercihler yapmalı. Minyon tipli kadınlar jean seçerken aşırı geniş kesimlerden ve kısa paçalardan uzak durmalı. Paçalarda ideal uzunluk ise bilekten kesilenler. Ayrıca yüksek bel kesimlerde bu tip kadınları olduğundan daha uzun bacaklı gösterebilir.

5 1

KUM SAATİ KADINLAR: Göğsü ve basenleri geniş, beli ince olan kum saati vücut tipine sahip kadınlar jean seçerken koyu tonları tercih etmeliler. Bu sayede keskin vücut tipleri daha net görünecektir. Aşırı bol kesimler ve düşük beller bu tip vücutlar için yanlış sonuçlar ortaya koyabilir. Ayrıca beli ve basenleri oturan dizden aşağısı hafif geniş kesimler şahane bir figür yaratabilir.

5 2

ATLETİK/DİKDÖRTGEN KADINLAR: Bu tip vücuda sahip kadınlar yukarıdan aşağıya daralan paçaları tercih etmeliler. Zayıf görünmek için aşırı dar paçalardan kaçınmalılar aksi halde olduklarından daha şişman görünebilirler.Yüksek bel kesimlerde kalçalarını daha çıkık ve formda gösterebilir. Düşük bel ise bacak boylarını kısaltacağından yanlış bir tercih olabilir. 

5 3

KLASİK ARMUT KADINLAR:  Armut vücut tipine sahip pek çok kadın dar paçaların onlara göre olmadığını düşünüyor ancak yanılıyorlar. Bu tip vücutta ölçülü skinny kesin jeanler şahane bir görünüm yakalamanıza yardımcı olabilir. Özellikle tok kumaştan yapılmış likralı tasarımlar tam size göre. Vücut kıvrımlarınızı kapatan geniş kesimlerden uzak durun.

5 4