Selfie nasıl çekilir?

Eğer siz de diğerlerinin selfie’si daha güzel çıkıyor diye düşünüyorsanız, işte konunun profesyonellerinden tavsiyeler…

Çekim yaptığınız aletten emin olun Fotoğrafınızın gerçekten göz alıcı olması için iyi bir kamerayla çekilmiş olması gerekir. Eğer telefonunuzun kamerasıyla iyi çekimler yapamadığınızı düşünüyorsanız, çok da eskide kalmayan fotoğraf makinelerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Üstelik teknoloji sayesinde telefona aktarmanız eskisi kadar zor da değil! Fotoğraf makinesiyle çektiğiniz ya da çektirdiğiniz fotoğraflar için daha yaratıcı sahneler türetebilirsiniz!
7 1
İyi olduğunuz tarafı bulun Evet, doğadaki her şey güzel bir orana sahip. Ancak her insanın kendinde daha çok beğendiği bir tarafı var. Sağ ya da sol, üstten ya da aşağıdan… İşte selfie çekmenin ustalıklarından biri de iyi olduğunuz tarafı bulmanızda. Tarafınızı bulduktan sonra çektiğiniz, çekildiğiniz fotoğraflarda pozlarınızı buna göre verip, mutlu sonuçlar alacağınızı göreceksiniz. Örnek olarak; eğer geniş bir alına sahipseniz, makinenizi ayarlamanız gereken yer gözlerinizin biraz üstü olmalıdır. Bu şekilde gerçekleştirdiğiniz çekimde alnınız daha dar çıkacaktır.
7 2
Açı En iyi olduğunuz tarafı buldunuz ancak bitmedi… En iyi olduğunuz açıyı da bulmalısınız. Selfie profesyonelleri, kameraya doğrudan bakılmaması gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca, hatlarınızın görüş açısından daha yüksek bir açıda olması çoğu insan tarafından daha çok beğenilecektir.
7 3
Işık Selfie çekilirken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de ışık! Işığın doğru yerden geliyor oluşu çok önemli. Bunun sebebi, eğer ışığı arkanıza alırsanız karanlık çıkabilirsiniz ya da yüzünüzde gölgeler oluşabilir. Işığın doğrudan yüzünüze vurduğu zamanlar tam selfie’lik! Ayrıca güneş ışığı ile çekilen selfie’ler daha çok tercih ediliyor.
7 4