Ahmet Kural Sıla davası ilk duruşmadan görüntüler 5 yıla kadar hapsi isteniyor!

Hakaret, tehdit ve basit yaralama suçundan 5 yıla kadar hapsi istenen oyuncu Ahmet Kural ve Sıla'nın ilk duruşmasından görüntüler ortaya çıktı!

Bir dönem aşkları ile gündemden düşmeyen ünlü çift Sıla ve Ahmet Kural'ın ayrılıp yeniden barışması ile tüm hayranları sevinmişti ancak ilişkilerine darp ile adlandırıp ikinci ayrılığı savcılığa taşıyan çiftin duruşmanın ilk görüntüleri ortaya çıktı! Oyuncu Ahmet Kural ve şarkıcı Sıla Gençoğlu arasında yaşanan şiddet olayının mahkemeye taşınmasıyla beraber açılan ''Hakaret, basit yaralama ve tehdit'' suçlarında 5 yıla kadar hapsi istenen Ahmet Kural davasının ilk duruşma görüntüleri ortaya çıktı.

6 1

DARP ETTİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu 29 Ekim 2018 tarihinde eski sevgilisi oyuncu Ahmet Kural'ın Zekeriyaköy'deki evinde darp edildiği ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikayet etmişti. İki tarafında anlaşma ve uzlaşma sağlayamaması sonucunda İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural hakkında "Hakaret", "Tehdit", "Basit yaralama" suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.

6 2

İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla'nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı. 

6 3

Ahmet Kural'ın, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiği belirtilen iddianamede, "Sıla'nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. 

6 4