Prenes Diana öldüğünde hamile miydi 22 yıl sonra ortaya çıkan kanıt!

Prenes Diana hamile miydi? Prenses Diana'nın öldüğü sırada sevgilisi Dodi el Fayed'ten hamile olduğu iddiasına 22 yıl sonra adli tıptan yanıt geldi.

Paris'teki trafik kazasında sevgilisi Dodi el Fayad ile birlikte yaşamını yitiren Prenses Diana'nın kaza sırasında hamile olduğu ve Dodi el Fayad'ın çocuğunu beklediği konuşuluyordu. Ölümünün ardından bu iddia halen popüler. İddialar üzerine Londra'daki King's College'de görevli eski adli tıp başkanı Profesör David Cowan, Diana'nın kaza sırasında üçüncü çocuğunu bekliyor olup olmadığını belirlemek için bir soruşturma başlattı.

5 1

Ancak Prenses Diana'nın kaza sırasında hamile olup olmadığının belirlenmesi için nitelikli kan örneğine ihtiyaç vardı. Kaza sonrası örnek sadece kazanın gerçekleştiği arabanın koltuğunda biriken kandan alınabildi. Ancak sonuçlar çok da güvenilir olmadı. 

5 2

Adli Tıp Uzmanı Angela Gallop da Ağustos 1997’de Paris’teki ölümcül araba kazasından sonra Galler Prensesi Prenses Diana’yı inceleyen isimlerden biriydi.

5 3

Gallop'un içinde olduğu ekip, Prenses Diana'nın mide içeriğinden örnek aldılar. Mide içeriğinde uzmanlar, mide içeriğinde doğum kontrol hapı kullanıp kullanmadığını aradılar. Bunu bulunan kan örneklerindeki olası hamilelik hormonlarını tarayarak güçlendirmek istediler. 

5 4