Prenses Eugenie'nin annesi Sarah Ferguson kimdir aldatma skandalı ve diğerleri...

Prenses Eugenie'nin annesi Sarah Ferguson cuma günkü kraliyet düğününün en çok konuşulan ismi oldu. Nedeni ise Fergie'nin skandal dolu geçmişi....

İngiltere tahtının 9. varisi Prenses Eugenie cuma günü Windsor Kalesi'nde düzenlenen bir törenle hayatını iş adamı Jack Brooksbank ile birleştirmişti. Yılın ikinci kraliyet düğünü olan Prenses Eugenie'nin önemli gününde ne gelinliği, ne de düğünü konuşuldu. Prenses Eugenie'nin düğünü nedeniyle en çok konuşulan şey Prenses Eugenie'nin annesi Sarah Ferguson oldu. Sarah Ferguson'un kızının düğününün önüne geçmesinin nedeni ise yıllar önce eşi Prens Andrew'dan boşanmasına neden olan aldatma skandalıydı. Öyle ki 1992 yılında eşi Prens Andrew'dan ayrılan Sarah Ferguson yıllar geçmesine karşın hala "kraliyetin istenmeyen kişisi" olarak anılıyor. Üstelik bu kraliyet üyeleri için de geçerli. Peki Sarah Ferguson kimdir, aldatma hikayesinin detayları neydi? İşte Prenses Eugenie'nin annesi Sarah Ferguson'un bu denli sevilmemesine neden olan aldatma hikayesinin detayları...

8 1

1992 yılının Ocak ayında, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ortanca oğlu Prens Andrew ile 6 yıllık evliliğin ardından boşanan Sarah Ferguson, aynı yılın Ağustos ayında Amerikalı bir finans yöneticisi olan John Bryan ile üssüz olarak güneşlenirken paparazzilere yakalanmıştı. Fotoğrafları Daily Mirror yakalamıştı ancak kısa bir sürede o fotoğraflar ve daha fazlası tüm gazetelere manşet olmuştu. Dedikodular sadece bu fotoğraflarla da sınırlı değildi. Sarah Ferguson ile Prens Andrew'ın ayrılmalarının asıl nedeninin de Ferguson'ın başkalarıyla birlikte olduğu iddiasıydı. 


8 2

Fotoğrafların basına yansıması sonrası Kraliçe Elizabeth'in Sarah Ferguson'ı saraya çağırdığı ve ikilinin arasında çok şiddetli tartışmaların yaşandığı o dönem bir çok kitaba ve habere konu olmuştu. 1992'den torunu Prenses Eugenie'nin düğününe kadar Sarah Ferguson'la bir araya gelmeyen Kraliçe'nin bu tutumu da iddiaları doğrular nitelikteydi. 

8 3

Ancak Sarah Ferguson'ın skandalları bunlarla da sınırlı değildi. Prenses Diana'nın da dediği gibi 'Tam bir baş belasıydı.' Boşandıktan sonra kraliyet üyesi olmasıyla ilgili her fırsatı değerlendiren Sarah Ferguson'ın skandalarından bazıları şöyleydi:


8 4