Ünlü oyuncu Allison Mack seks tarikatı için çalışan şantajcı çıktı olay itiraflar

ABD'li ünlü oyuncu Allison Mack çıkarıldığı mahkemede seks tarikatı Nxivm için şantajla kadınları kandırdığını itiraf etti. Mack'ın anlattıkları şoke etti.

Bir dönem ülkemiz televizyonlarında da gösterilen Smallville dizisindeki rolüyle tanınan ABD'li aktris Allison Mack, bazı kadınların, kendilerini bir danışma grubu gibi tanıtan ancak “seks tarikatı“ olduğu iddia edilen Nxivm'e katılmalarını sağladığı suçlamasını kabul etti.

6 1

Oynadığı cinayet dizisi Marilyn'deki çıplak sahneleriyle hatırlanan ABD'li oyuncu Allison Mack Brooklyn’de federal mahkemeye çıkarıldı. Mack, Nxivm ile ilgili “şantaj” ve “şantaj yapmak için komplo kurma” suçlamalarını kabul ettiğini açıkladı. Mack yazılı açıklamasında, kurbanlarına bir kadın danışma grubuna katıldıklarını söyleyerek, Nxivm’e kazandırdığını itiraf etti.

6 2

“Nexium” diye okunan Nxivm grubu 1998’de bir kişisel gelişim programı olarak ortaya çıktı. Grubun yetkilileri, eski bir Meksika Devlet Başkanı’nın oğlu ve Mack gibi Hollywood yıldızları dahil 16 bin kişiye yardımcı olduklarını söylüyor. Nxivm internet sitesinde kendisini “insan olmanın ne demek olduğu gibi önemli sorulara yanıt vermeyi ve insanları güçlendirmek için insani prensipleri rehber edinmiş bir topluluk” diye tanımlıyor.

6 3

Grubun “Daha iyi bir dünya inşa etmek için çalışıyoruz” sloganına karşın, lideri Keith Raniere grup içinde bir “efendi ve köle” sisteminin başında olmakla suçlanıyor.

6 4