1 yılda 20 bin lira borç ödeyip 50 bin lira biriktirdiler hem de çok basit bir yolla

İngiltere'de yaşayan Morgan ve Tom çifti bir yılda 20 bin lira borcu ödeyip üstüne de 50 bin lira birikim yaptılar hem de çok basit bir yolla.

İki çocuk annesi Morgan Woods ve partneri Tom Brown, ev sahiplerinin oturdukları evi sattıklarını ve yaşamak için yeni bir yer bulmaları gerektiğini öğrendiklerinde yıkıldılar. Çünkü kenarda taşınmalarına ve yeni bir ev bulmalarına yardımcı olacak bir paraları yoktu. Bir çok aile gibi gelirleri ancak giderlerine yetiyordu.

11 1

Çift taşınmak için mecburen ailelerinden ve arkadaşlarından borç istemek zorunda kaldılar. Ancak bu durumdan hiç memnun olmadılar üstelik gelecekte daha acil bir durum için de paraya ihtiyaçları olabileceğinin farkına vardılar. Bir kenarda birikimleri olması gerektiği konusunda hemfikirlerdi. Ancak birikim yapmalarına engel büyük bir sorunları vardı.

11 2
Aldıkları banka kredileri ve ödemeleri gereken kredi kartı borçları vardı ve bu borcun tutarı 4 bin pound yani 20 bin liraydı. Ancak Morgan ve Tom yaşadıkları taşınma hikayesi sonrası bu durumu değiştirmeleri gerektiği konusunda kesin karar verdiler. Bu kararın sonunda 1 yıl içinde hem 20 bin liralık borçlarını ödediler hem de 10 bin pound yani 50 bin liradan fazla para biriktirdiler. 
11 3

Çiftin artık bir ev satın almaların imkan tanıyacak bir birikimleri oluşmaya başlamıştı. Şimdi ise bu birikimi arttırıp hem güvenli bir gelecek inşa etmek istiyorlar hem de kendi evlerinin sahibi olmak. 

11 4