Çalışan kadınlar için ev düzenine yardımcı 10 tavsiye

Çalışan kadınlar ev işlerine nasıl yetişir, çalışan kadın ev ve iş dengesini nasıl sağlar sorularına 10 tavsiyelik liste ile yanıt hazırladık.

Çalışan kadınlar, meşgul anneler buraya! Hem işi hem de ev hayatınızı organize etmenize yardımcı 10 tavsiyeyi sizler için derledik. Çalışan kadınlara yönelik ev ve iş dengesini sağlamaya yardımcı tavsiyelerle hem kendinize zaman ayırabilir hem de yapmanız gerekenleri zamanında yetiştirebilirsiniz. İşte çalışan kadınlar için 10 hayat kurtaran öneri...

11 1

ZAMANI İYİ PLANLAYIN: İşyerinde kaç saat geçireceğinizi planlayın. Gün içinde ve bütün hafta yapmak zorunda olduklarınızın bir planını yapın ve her gün bir kaç tanesini seçin. İş yerinde sıkı çalışın ve hedeflediğiniz zamanda işten ayrılıp eve dönmeyi başarın. Ev ve iş arasında dengeyi kuran kadınların daha başarılı olduğunu da unutmayın. 

11 2

SABAH HER DAKİKA DEĞERLİDİR: Meşgul anneler ve çalışan kadınlar için sabahları her dakika değerlidir. Hazırlıklarınızı akşamdan yapmak sabahları sizi rahatlatabilir ve daha kolay evden çıkmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, hazır paket öğle yemekleri, sırt çantaları ve cüzdanlar; banyo programlarını koordine etmek, giysi planlamak ve düzenlemek gibi işleri uykudan önce halledip, ertesi günün planını gözden geçirip uyuyun. 

11 3

HAFTADA 20 DAKİKA YETER : En önemli hedefler, görevler ve randevular dahil, her haftanızı planlamak için mutlaka nitelikli bir 20 dakikayı kendinize ayırın. Haftanızı ve günlerini incelemek ve adımlara uymak zamanınızı daha verimli kullanmanıza yardım edecektir.

11 4