Direksiyona bir şişe su koydu sonuç korkunç!

Arabanızın içinde dolu yada bir miktar içilmiş su şişeleri bırakıyorsanız bundan hemen vazgeçin. İşte bir şişenin arabanızda yaratabileceği hasarlar.

Sıcak yaz günlerinde su şişeleri olmadan hiç bir yere gitmediğimiz doğru. Buna arabalarımız da dahil. Hele ki uzun yaz yolculukları yapıyorsanız arabanızın her yanı yarı dolu kullanılmış su şişeleriyle dolu halde kalabilir. Ta ki dönüş yoluna kadar. 

6 1

Peki arabada bıraktığınız su şişelerinin arabanızda büyük bir yangına neden olabileceklerini hiç düşündünüz mü? Yok artık daha neler demeyin! ABD'li Idaho Power adlı şirket YouTube kanallarından şu şişelerinin yaratabileceği tehlikeleri anlatan uygulmalı bir video yayınladı. 

6 2

Denemenin bir parçası olarak, su şişesi, bir deri veya vinil koltuğa ışığa odaklanacak şekilde yerleştirildi. İşlem günün en sıcak saatlerinde yapıldı ve araba içindeki ısı son derece yüksekti. Şişeden geçen ışık araba koltuğu üzerinde 99 dereceye varan bir ısı yarattı ve kumaşta 7 delik açıldı. 

6 3

Benzer bir şey de direksiyon üzerinde denendi. Aşırı ısı yaratan su şişesi direksiyondaki ısıyı dokunulması inanılmaz sıcaklıklara yükselti.

6 4