Dondurma nasıl tüketilmeli boğaz enfeksiyonuna neden oluyor!

Dondurma nasıl tüketilmeli? Dondurma ne kadar zamanda tüketilmeli? Yaz aylarında sıklıkla tükettiğimiz dondurma boğaz enfeksiyonuna neden olabiliyor.

Dondurma nasıl tüketilmeli? Yazın hasta olmamak için ne yapılmalı? Dondurma tüketirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yaz aylarında serinlemenin en lezzetli yolu dondurma tüketimlerinden geçiyor. Ancak sık sık tükettiğimiz dondurmalar ne yazık ki çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Hisar Hospital Intercontinental Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım dondurmanın su ile beraber tüketildiğinde boğaz enfeksiyonu sıklığının azaldığını belirtti.

6 1

Malum sıcaklarda serinlemek için en çok tercih edilen şüphesiz ki dondurmadır.Dondurma doğru şekilde tüketildiği takdirde herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Fakat doğru şekilde tüketilmezse bağışıklığı düşük olan kişiler de boğaz enfeksiyonuna neden olabilir. 

6 2

YAZIN HASTA OLMAMAK İÇİN...

Dondurma süt, yağ, şeker, protein ve kalsiyum gibi vücut için önemli maddeler içerir, yaz aylarında çocukların vazgeçilmezidir. Tatlı seven insanlar için sağlıklı bir besin kaynağıdır. Doğal meyvelerden yapılan meyveli çeşitleri ile de antioksidan kaynağıdır. İnek sütü alerjisi olanlar ise keçi sütünden üretilen dondurma yiyebilir.  

6 3

NASIL TÜKEİLMELİ?

Kendim Kahramanmaraşlıyım, bizim memlekette dondurma su ile beraber servis edilir.Su ile tüketmek boğaz enfeksiyonu sıklığını azaltıyor.Buna ek olarak dondurma ambalajından çıkarıldıktan sonra hemen tüketilmemeli.Bir miktar beklemek mide ve barsaklar içinde iyi olur.Yine boğazda küçük parçalar ve eriterek yemek boğaz enfeksiyonu olasılığını azaltır.

6 4