Hayatımızdan çıkarmamız gereken alışkanlıklar nelerdir?

Kişisel temizlik hepimizin dikkat etmesi gereken birer zorunluluktur. Ancak gerekli hijyeni sağlamak isterken yanlış uyguladığımız bazı alışkanlıklar vardır...

Kulak temizleme çubukları

Normalde kulak kepçesindeki kıvrımlı kısmı temizleme amaçlı üretilen bu çubukları genellikle kulak kepçesindeki kıvrımlı yeri temizlenmesi gerekirken, kulağın iç kısımlarına yani derinliklerine kadar temizlenmeye çalışılması kulakta enfeksiyondan tutun işitme kaybına kadar bir çok sağlık problemlerine neden olmaktadır. 

4 1

Diş fırçalama

Sadece beyaz dişleri elde etmek amaçlı değil ağız içi bakımı çok önemlidir. Günde en az iki kere diş fırçalamaya özen gösterilmelidir. İlerleyen dönemlerde ağız içi bakımı yeterli olmayan kişilerde kalp rahatsızlığı ağız kanseri gibi sağlık problemlerine neden olabiliyor.

4 2

Günlük kullanılan eşyaların temizliği

Gün içerisinde sıklıkla kullanılan eşyaların temizliği çok önemlidir. Bu noktada bakteri ortamına davetiye çıkarabilecek lavabo gibi her gün kullandığınız eşyaların temizliğine dikkat etmelisiniz ve her zaman dezenfekte etmeye özen göstermelsiniz.

4 3

Tırnak kesimine dikkat!

Tırnaklarınızı keserken çok dikkat etmelisiniz. Nasıl olsa iki gün sonra uzayacak diyip derinden kestiğiniz tırnak ilerleyen dönemlerde tırnak batıklarına ve deride meydana gelen yaralara kabuk kalkmasına neden olabilmektedir. 

4 4