İçgüdüleri doğru çıktı! Evindeki çökmeyi fark edip kazdıkça...

1980 yılında taşındığı evin salonundaki çökme Colin Steer için bağımlılık haline geldi. Salonunu kazmaya başlayınca Colin içgüdülerinin yanılmadığını anladı.

Colin ve Vanessa Steer, İngiltere'nin Plymouth bölgesindeki evlerine 1980 yılında taşınmışlardı. Çift taşındıktan kısa bir süre sonra evlerinin oturma odasının tabanında bir çökme fark ettiler. 

7 1

Çift çökmenin nedenini bulmak için küçük bir kazı başlattı. Kazdıkça evin tabanında bir kuyu olduğunu fark ettiler. O sıralar çocukları küçük olduğundan ve evin ortasındaki kuyunun tehlikeli olabileceğini düşündüklerinden yeniden üstünü kapatıp hayatlarına devam ettiler. 

7 2

Ancak Colin, kamu hizmetindeki işinden emekli olduktan sonra kuyuyu yeniden açması gerektiğini düşündü. Bu düşüncesini tetikleyen şey ise bahçelerinde 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bir kaç cephaneliğe rastlaması sonrası oldu. Bomba imha ekipleri tarafından güvenli yerlere alınan patlayıcalar Colin'in kuyuya olan ilgisini arttırdı. 

7 3

Colin komşularının da yardımıyla 1.8 metre derinliğinde bir kuyu açmayı başardı. Kuyunun çapı ise 76 santimetre. Kazmaya devam ettikçe Colin içgüdülerinde yanılmadığını anladı. Kuyunun 1.2'nci metresinde ahşap bir kılıç buldu. Kılıcın üzerinde kılıfının dikiş izleri bile duruyordu. 

7 4