Kışın ayakları sıcak tutmak için neler yapılmalıdır bunu sürerseniz...

Kışın ayakları sıcak tutmak için neler yapılmalıdır? İşte biberin bilinmeyen kullanım alanları!

Herkes bilir ki biber sofraların vazgeçilmez lezzetidir. Kimilerinin acısına dayanamadığı, kimilerinin ise sofralarının olmazsa olmaz lezzeti olan bu acının birçok değişik kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz? İşte biberin bilinmeyen kullanım alanları!

SOĞUK ALGINLIĞINA İYİ GELİR

Yüzyıllardır bilim insanları soğuk algınlığı tedavisinde karabiberin etkili olduğunu söylüyor. Kaynayan suya bir miktar karabiber ekleyip içerseniz sinüslerinizin açılmasına yardımcı olur ve nasal yollarınızı rahatlatır.

8 1

HAŞERELERİ UZAKLAŞTIRIR

Karıncalar veya farelerle başınız dertteyse arnavut biberi tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Haşerelere rastladığınız bölgelere bir miktar dökerseniz haşereler geldikleri gibi gidecekler.

8 2

BAŞ AĞRISINI YATIŞTIRIR

Pul biberi birkaç damla zeytinyağıyla karıştırıp şakaklarınıza sürerseniz tansiyonunuzu düşürmeye yardımcı olacağı gibi tıkanıklığı açarak alerjiye bağlı baş ağrısını ortadan kaldıracak.

8 3

AYAKLARINIZI ISITIR

Buz gibi ayaklarınızı ısıtmanın yolunu bir türlü ısıtamıyorsanız bir miktar pul biber serpiştirip çorap giyin. Acı biber ayaklarınızın bütün gece sıcak kalmasını sağlayacak.

8 4