Marie Claire'de Meryem Uzerli var

Almanya'dan Türkiye'ye gelince bir anda hayatı değişen Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem'i Meryem Uzerli, hayatının merak edilen yanlarını 'Marie Claire Dergisi’ne anlattı.


Almanya'dan Türkiye'ye gelince bir anda hayatı değişen Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem'i Meryem Uzerli, hayatının merak edilen yanlarını Marie Claire Dergisi’ne anlattı.
6 1

Yurtdışından biri geliyor, Türkiye’ye yerleşiyor ve hayatı bir anda değişiyor, meşhur oluyor. Aslında şu anki durumumla ve ne hissettiğimle ilgili pek bir şey söyleyemiyorum. Çünkü ‘Muhteşem Yüzyıl’ı izlerken bile kendi kendime, “Ne tatlı bir oyuncu, güzel olmuş” diyorum, yani yabancılaşıyorum kendime. Ben Meryem olarak bakıyorum bütün bu olanlara. Hürrem başka bir kadın, o ben değilim.
6 2

Değişik tepkiler alıyorum. Bazı insanlar mesafeli davranıp beni sadece dışarıdan izliyor, bazılarıysa boynuma atlıyor. Bir gün bir kadın yanıma gelip Türkçe’min çok kötü olduğunu söyledi. Ondan sabırlı olmasını istedim. “Umarım birkaç sene sonra yine karşılaşırız ve o zaman sular seller gibi Türkçe konuştuğumu görürsünüz” dedim.
6 3

Hürrem rolünü almam bence bir kader. Hayatım boyunca bir çok seçmeye girdim, genelde son ikiye kaldım ama diğer oyuncuyu seçtikleri oldu. Hayatımdaki birçok şeyin yüzde 99’u olmamıştır. Benim için çok önemli ve güzel bir hediyedir Hürrem’i oynamak.
6 4