Tarihin en kötü 10 kadını

Bu kadınlar güzellikleri ya da başarılarıyla ünlü değil. Tarih onları kötülüklerinden ötürü asla unutmayacak!


Kraliçe I. Mary

VIII. Henry’nin ve Aragon’lu Catherine’in ilk çocuğu, Tudor Hanedanı’nın Jane Grey’den sonra ve I. Elizabeth’ten önce hükümdarı olan Mary, İngiltere’nin dinini zorla Katolikliğe çeviren kadın olarak hatırlanıyor.
11 1

Myra Hindley

1960’ların ortalarında, İngiltere’nin Manchester bölgesinde gerçekleşen cinayetlerden sorumlu isimlerden dişi olanıdır. "Çalı katilleri" olarak anılan Myra Hindley ve sevgilisi Ian Brady İngiltere'nin en çok nefret edilen çiftidir. Birlikte çocuk kaçırma, biri 16 diğeri 17 yaşında olan iki gence ve 12 yaş altındaki çocuklara cinsel taciz, işkence ve cinayet suçları işlediler.
11 2

I. Isabella

31 Mart 1492'de Yahudilerin ve Müslümanların sınır dışı edilmesini öngören Elhamra Kararnamesi yürürlüğe girdi. Yaklaşık 200 bin kişi İspanya'dan kovuldu. Kalanlar da din değiştirmeye zorlandı. Fakat büyük bir bölümü Isabella'nın emriyle idam edilmişti.
11 3

Beverly Allitt

’Ölüm Meleği’ lakaplı Beverly Gail Allitt, İngiltere’nin en çok tanınan seri katillerinden birisi. Pediatri hemşiresi olarak çalışırken, sorumluluğu altındaki dört çocuğun ölümü ve beşinin de ciddi yaralanması suçuyla tutuklandı.
11 4