Elma sirkesi nerelerde kullanılır?

Yediğiniz yiyeceklere tat veren ve aynı zamanda hastalıklarda şifa niyetine kullanılan elma sirkesini artık günlük hayatınızda, cilt bakımından temizliğe kadar çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz.

Elma sirkesinin çok yönlü ve faydalı olmasını sağlayan en önemli sebep, içerisinde barındırdığı bakteriler ve zengin mineral yapısından kaynaklanıyor. İşte sizlere elma sirkesinin daha önce hiç duymadığınız kullanım alanları…
8 1
Pireleri yok edin Özellikle evcil hayvanınızda pire varsa onu yıkadığınız durulama suyuna birkaç damla sirke damlatabilirsiniz. Ayrıca evinizde pire olduğunu düşünüyorsanız makinenizin deterjan bölümüne sirke koyarak pire sorununu çözebilirsiniz.
8 2
Parlak ve duru bir cilt Bir miktar su ile elma sirkesini seyreltin. Ve cildinizi yıkadıktan sonra tonik niyetine kullanın. Düzenli kullanıldığında cildinizdeki siyah noktaları yok eder ve ph dengesini korur.
8 3
Burun tıkanıklığı Burnunuz tıkandıysa içtiğiniz bir fincan çayın içerisine birkaç damla sirke damlatın. Burun tıkanıklığınız geçecektir.
8 4